Letni wiatr

Okładka książki Letni wiatr Mary Alice Monroe
Okładka książki Letni wiatr
Mary Alice Monroe Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Morska Bryza (tom 2) literatura piękna
Morska Bryza (tom 2)
The Summer Wind
Prószyński i S-ka
2015-06-18
2015-06-18
Agnieszka Myśliwy
Agnieszka Myśliwy

Ta książka nie zawiodła mnie. Bardzo byłem szczęśliwy , że mogłem przeczytać tak piękną książkę jak ta. Mam bardzo miłe wspomnienia odnośnie tej książki. Jest bardzo wyjątkowa i magiczna. Podczas czytania ma się wrażenie , że od samego początku czuć wspaniały zapach morza , morską bryzę oraz ciepły letni wiatr. Książka idealnie nadaje się na ciepłe letnie wieczory. Powieść czyta się szybko i przyjemnie.
Polecam

Fajna, lekka książka na lato, na wakacje, na oderwanie się od ponurej rzeczywistości.
Szkoda tylko, że jak zaczynałam czytać, nie zorientowałam się, że to środkowy tom trylogii :)))))) Może doczytam resztę kiedyś :)

Świetna książka taka lekka i przyjemna najlepsza na letni popołudniami wieczory wraz z herbatą i kocem lub jakimś zimnym napojem :)

Druga tom trylogii o trzech siostrach, które przebiegła babcia Bunia ściągnęła do swojego domu "Morska Bryza" na lato. W tej części poznajemy przede wszystkim historię Dory. Lekką niedogodnością dla mnie było to, że pierwszą część czytałam prawie półtora roku temu, ale generalnie nie miało to większego znaczenia. Książka lekka, łatwa i przyjemna, w sam raz na deszczową niedzielę.

Ciekawa, nieprzesadzona... akcja osadzona w pięknych, letnich sceneriach... trochę zaskoczyło mnie niewyjaśnione do końca zakończenie, ale juz wiem ze jest kolejna część, wiec zabieram się za poszukiwania jej... :-)

Trudne jest recenzowanie kolejnych części składających się w serię. Wydaje się, że wiele zostało napisane wcześniej, że się powtarzamy.
"Letni wiatr" to kontynuacja książki niedawno wydanej przez wydawnictwo Prószyński i S-ka- "Siostry na lato". [Recenzja TU]. Z jednej strony dobre, że czytelnik nie musi czekać, może szybko poznać losy przyrodnich sióstr i Buni. Z drugiej- to wydatek (są trzy tomy, a więc wychodzi ok. 100 złotych, co jest niemałą kwotą, a widząc realia zarobków w Polsce może nadwyrężyć kieszeń). Ale cena to tak naprawdę chyba jedyny minus.
Muszę się przyznać, że "Siostry na lato" choć mi się podobały to nie były dla mnie rewelacją, bestsellerem. To bardzo przyjemna książka, wciągająca, i co ja będę mówić- idealna na lato.
Mimo, że powieści są wydane w jednej serii to jednak odrobinę się różnią. Pierwsza to wprowadzenie, poznajemy bohaterki czyli Carson, Dorę, Harper i Bunię, druga odrobinkę wzrusza i pokazuje, że czasem wystarczy mały impuls by zmienić swoje życie. Jestem ciekawa jaki będzi "Schyłek lata" (powieść ma się ukazać w siepniu). Zapowiada się obiecująco.
W książkach opisane są losy wszystkich sióstr, jednak przy okazji "Letniego wiatru" utwierdziłam się w in, in, przekonaniu, że każda książka jest skoncentrowana na innej siostrze. Najpierw dowiedzieliśmy się co nie co o Carson, teraz o Dorze. Czy przyjdzie pora na Harper?
Wszystkie panie spędzają lato w posiadłości nazywanej Morską Bryzą. Jest to ostatnia możliwość takich wakacji ponieważ dom ma zostać sprzedany.
Ostatnio autorka pozostawiła nas z kilkoma pytaniami m.in: czy Delphine- delfinowi, któremu przydarzył się wypadek? Jak rozwinie się relacja Carson z Blakiem? Dowiemy się też co nie co o Dorze i jej mężu oraz przeczytamy o rehabilitacji Nate'a- chłopca z zespołem Asprengera.
Polecam, interesująca książka.

2091

Druga część trylogii o trzech siostrach.W tym tomie bliżej poznajemy Dorę.Warto!

Druga część opowieści o trzech siostrach i Morskiej Bryzie nie zawiodła mnie. Tym razem powieść skupia się na Dorze - najstarszej z Letnich Dziewcząt. Nie brakuje humoru oraz szerokiej palety uczuć. Kontunuacja wakacji i nowe wątki, które byc może Was też zaskoczą. Miłość, przyjaźń i ból - to nieodłączne uczucia, które towarzyszom Letnim dziewczętom. Co się wydarzy? Czy miłość może przetrwać wszystko? Jakie tajemnice skrywa Morska Bryza?
Z niecierpliwością czekam na III tom! Cykl idealny na wakacje, do pociągu, na plażę czy do parku.

• Biblioteka
  • 2015

Dodaj cytat z książki Letni wiatr