Siostry na lato

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Morska Bryza (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Summer Girls
Agnieszka Myśliwy
Ag2S

Trzy wnuczki. Trzy miesiące. Jeden dom nad morzem. Mariettę Muir martwi fakt, że jej ukochane wnuczki są sobie niemal obce. Dorosłe już: Carson – wolny duch, Dora – piękność Południa, a teraz mama na pełny etat, oraz Harper – typowa dziewczyna z miasta; nie spędzały ze sobą czasu, odkąd jako dzieci przyjeżdżały na wakacje do Morskiej Bryzy, letniego domu na Wyspie Sullivana w Karolinie...

Trzy wnuczki. Trzy miesiące. Jeden dom nad morzem.

Mariettę Muir martwi fakt, że jej ukochane wnuczki są sobie niemal obce. Dorosłe już: Carson – wolny duch, Dora – piękność Południa, a teraz mama na pełny etat, oraz Harper – typowa dziewczyna z miasta; nie spędzały ze sobą czasu, odkąd jako dzieci przyjeżdżały na wakacje do Morskiej Bryzy, letniego domu na Wyspie Sullivana w Karolinie Południowej. Gdy Marietta układa przebiegły plan, aby jeszcze raz zebrać je razem z okazji swoich osiemdziesiątych urodzin, okazuje się, że różnice pomiędzy kobietami mogą wywołać rozłam raz na zawsze.
Fotografka z Los Angeles Carson najlepiej czuje się na wodzie. Magia oceanu to jednak za mało, aby utrzymać na wodzy jej emocjonalne demony. Gdy przyjeżdża na Wyspę Sullivana, zyskuje szansę na nowy początek… z udziałem biologa morskiego, delfina o imieniu Delphine i sióstr. Gdy rytm życia na wyspie otwiera jej serce, Carson stawia pierwsze kroki ku swojej przyszłości.

W tej podnoszącej na duchu powieści trzy siostry odkrywają prawdziwe skarby, jakie oferuje im Morska Bryza, gdzie na jaw wychodzą zaskakujące fakty, błędy zyskują przebaczenie i tworzą się bezcenne więzi, które przetrwają niejedno lato.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

BagatElka | 2015-05-04
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2015

"Siostry na lato" to istotnie letnia lektura.
Lekka,pogodna i nieskomplikowana.Główną postacią jest babcia,która intrygami stara się wskrzesić rodzinne więzy.Dość przewidywalna fabuła przypomina wczesne powieści Nory Roberts, m.in "Niebo Montany".
Tutaj akcja dzieje się w uroczym,nadmorskim domku,w którym ścierają się temperamenty trzech wnuczek i innych,pobocznych postaci.
Słonecznie,kolorowo i klimatycznie z nutą romantyki w tle bo skoro kobiety to i miłość też.Miłość nowa,miłość zdradzona i nieszczęśliwa,miłość rodzicielska - cała gama emocji ,które wzruszą niejedną czytelniczkę.
Czyta się szybko i co uważam za plus ,nie ma się chęci rzucenia książką w fale, a zdarza mi się nieraz ciskać gromy podczas poznawania podobnych historyjek.
"Siostry na lato" zachwytu we mnie nie wzbudziły ale i do furii mnie nie doprowadziły więc możliwe,iż sięgnę po kontynuację.W końcu zbliża się czas letniego wypoczynku i takie opowiastki są doskonale relaksujące gdyż nie angażują nadmiernie mózgu...

Muminka | 2015-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Miłe letnie czytadło o trzech indywidualnościach, niepodobnych do siebie sióstr przyrodnich, które odwiedzają miejsce swoich letnich wakacji na 80 urodziny ich charyzmatycznej babuni. Oczywiście są na życiowych zakrętach, mają nieustabilizowane życie uczuciowe i zawodowe, muszą uporać się z przeszłością i ojcem który nie spełnił ich oczekiwań. na wyspie Sullivana pragną nabrać sił i może uda im się poznać odpowiednich mężczyzn. na uwagę zasługują wątki poboczne, np. sprawa autyzmu Nate'a i niezwykła przyjaźń Carson z delfinem, jak i troska o środowisko naturalne, ekologiczny wymiar tej opowieści.

Polaa | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Do bólu słodka i przewidywalna książka. Wszystko na koniec dobrze się kończy. Jestem trochę zawiedziona.. .

Biblioteczka Rudej | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Dobre letnie czytadło i chętnie sięgnę po kolejne części

Dominika | 2015-09-26
Przeczytana: sierpień 2015

Bardzo przyjemna lektura o Letnich Dziewczętach, zagubionych siostrach, które pomimo wszystko pragną znaleźć własne miejsce w życiu. Poruszająca i ciepła powieść, opowiadająca o sile uczuć, głównie tych rodzinnych. Jednak styl pisania autorki nie do końca przypadł mi do gustu- lektura trochę mi się dłużyła i momentami chciałam ją skończyć jak najszybciej. Jestem jednak ciekawa jak akcja rozwinie się dalej i jeszcze bardziej ciekawa losów Harper- mojej ulubienicy.

książek: 2047
Julka | 2015-10-28
Przeczytana: 25 października 2015

Jest to łatwa, lekka i przyjemna opowieść o trzech, całkowicie różnych przyrodnich siostrach, rodzinnych sekretach i ich przemiłej babci, zwanej Bunią, a wszystko w sielankowej letniej scenerii nadmorskiego domu z czasów dzieciństwa sióstr.
Polecam jako miłą, lekką, odprężającą lekturę, nie tylko na lato.

Dżastin | 2016-10-30
Przeczytana: październik 2015

No cóż ... wahałam się czy dać jej 7 czy 6 ale zwyciężył sentyment do poprawiaczy humoru.
Nie spodziewajcie się porządnej literatury, to typowe czytadło na lato. Czasami mocno irytujące - no bo jak to, w realnym życiu nic się tak pięknie nie układa a tu od początku wiadomo że się ułoży...
Jednak każdy z nas potrzebuje czasem zapewnienia, że będzie dobrze. Nawet jeśli nie mamy bogatej babci w Ameryce, babci mieszkającej w wielkiej willi nad oceanem. Ale dzięki tej powieści mogliśmy na jakiś czas się do niej przenieść, pomieszkać w słonecznym pokoju z pięknym widokiem. Zaczęliśmy marzyć a od marzeń wszystko się zaczyna.

Kasia | 2015-05-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje

Trzy przyrodnie siostry, trzy różne charaktery i jedno lato w nadmorskim domu z czasów dzieciństwa. Letnie dziewczyny przyjeżdzają do Morskiej Bryzy na 80-te urodziny babci, zwanej pieszczotliwie Bunią. Szansa na wzmocnienie więzi i relacji jest na wyciągnięcie ręki, ale czy siostry ją wykorzystają? Na pierwszy plan wysuwają się losy Carson - jednej z sióstr.
Powieść idealna nie tylko na lato. Do tego dochodzi wątek ochrony zwierząt i problem autyzmu, więc warto sięgnąć po tę książkę, ze względu na te ukryte walory.

asia_33 | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Sympatyczna opowieść o trzech siostrach,rodzinnych sekretach i ich przecudownej Buni.W sam raz na lato!Polecam!

Dominika | 2016-06-21

Lektura na leniwe zaczytanie, "Siostry na lato" Mary Alice Monroe
Książka, którą dziś chciałabym Wam zaproponować jest dowodem na to, że zdarza mi się sięgać po nieco lżejszą, mniej ambitną, czyli lekką, łatwą i przyjemną lekturę. "Siostry na lato" Mary Alice Monroe to niezbyt wymagająca książka, nie porusza tematów dręczących ludzkość i na pewno świat się nie zawali, jeśli jej nie przeczytacie. Mimo wszystko miło spędziłam z nią czas. Czytałam przez kilka dni, dawkując sobie rozdziały i tak dotarłam do końca, choć od razu muszę zaznaczyć, że to pierwszy tom, ale z powodzeniem można na nim poprzestać. Nie czuję niedosytu, a nawet ośmielam się stwierdzić, że nie rozumiem decyzji autorki o kontynuacji tej opowieści. Wakacyjna i lekka lektura w kilku tomach? Pomysł, co najmniej, dyskusyjny!
Dora, Carson, Harper i Bunia, czyli babcia trzech przyrodnich sióstr to główne bohaterki opowieści. Seniorka rodu, Marietta Muir, przygotowuje się do obchodów osiemdziesiątej rocznicy swoich...