Szkoła pod baobabem

Okładka książki Szkoła pod baobabem
Barbara Rybałtowska Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Bez pożegnania (tom 2) literatura piękna
195 str. 3 godz. 15 min.
Kategoria:
literatura piękna
Cykl:
Bez pożegnania (tom 2)
Wydawnictwo:
Axis Mundi
Data wydania:
2008-04-18
Data 1. wyd. pol.:
2008-04-18
Liczba stron:
195
Czas czytania
3 godz. 15 min.
Język:
polski
ISBN:
8392250737
Tagi:
Uganda Afryka Polacy uchodźcy tęsknota literatura piękna
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
593 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2118
1379

Na półkach: , ,

Przez ponad dwa lata Zofia Markowska wraz z córką Kasią przebywały w administrowanej przez Brytyjczyków Ugandzie - w obozie Kodża, utworzonym dla rodzin polskich żołnierzy, a położonym nad brzegami Jeziora Wiktorii.

Tym razem o pobycie w Afryce opowiada blisko 6-letnia Kasia, która tam właśnie rozpoczyna szkolną edukację. Uczynienie jej przez autorkę narratorką powoduje, że książka wydaje się być czasem infantylna, płytka, bowiem dziewczynka opowiada o przygodach, przeżyciach czy wszelkich zdarzeniach z perspektywy dziecka, bez emocji i wewnętrznych rozterek odczuwanych przez dorosłych. Ale mimo to możemy poznać atmosferę panującą w tym miejscu, jego klimat, ludzi i więź ich łączącą, przystosowywanie się do tamtejszych warunków, w których malaria oraz wszelkiego rodzaju jadowite węże czy pająki były powszechnym zjawiskiem.

Po zakończeniu wojny tylko nieliczni Polacy zdecydowali się na powrót do Ojczyzny, obawiając się czekającej ich rzeczywistości. Wielka Brytania nie chciała już przyjmować obywateli polskich, dlatego wielu z nich zdecydowało się wyemigrować do USA, inni do Australii czy Nowej Zelandii. Rodzina Kasi postanowiła wrócić; ich podróż do wymarzonej i wytęsknionej Ojczyzny trwała kilka miesięcy, a wiodła przez Kampalę, Nairobi, Mombasę, Kanałem Sueskim do Neapolu, a następnie Bari, aby ostatecznie przez Austrię dotrzeć do stacji Dziedzice. Stamtąd zdecydowali się pojechać do Zamościa. Czy powrót spełni ich oczekiwania, czy poradzą sobie z trudnym, codziennym życiem w zrujnowanym kraju - tego dowiemy się z kolejnej książki "Koło graniaste".

Przez ponad dwa lata Zofia Markowska wraz z córką Kasią przebywały w administrowanej przez Brytyjczyków Ugandzie - w obozie Kodża, utworzonym dla rodzin polskich żołnierzy, a położonym nad brzegami Jeziora Wiktorii.

Tym razem o pobycie w Afryce opowiada blisko 6-letnia Kasia, która tam właśnie rozpoczyna szkolną edukację. Uczynienie jej przez autorkę narratorką powoduje,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    804
  • Chcę przeczytać
    239
  • Posiadam
    106
  • Ulubione
    24
  • 2012
    12
  • Literatura polska
    11
  • 2013
    10
  • 2014
    8
  • 2018
    6
  • Teraz czytam
    6

Cytaty

Więcej
Barbara Rybałtowska Szkoła pod baobabem Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także