7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320554328

Mirosław G. Majewski urodził się w 1961 roku w województwie pomorskim mieszka w Olkuszu. W Polsce imał się różnych zajęć, pracował jako robotnik w wielu fabrykach, na budowach, prowadził własną działalność gospodarczą, był listonoszem i agentem ubezpieczeniowym. Następnie pracował w Anglii, Austrii, Grecji, Niemczech, obecnie w Norwegii. Jego debiut poetycki miał miejsce w tygodniku Wiadomości Kulturalne w 1996 roku. Performance to jego debiut książkowy. Jest to piękna i szlachetna powieść bolesna, prawdziwa, wyrwana z celnej obserwacji świata i stająca po stronie tej bezsiły, w jakiej jednak jest siła. Jakaa zrozumiecie, jeśli utożsamicie się z ludźmi, których reprezentuje Makary. Może jest ich więceja Szczególnie w Polsce. Tak, szczególnie w Polsce! Może to Wya

acherontia-styx | 2010-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Książka o poszukiwaniu własnej osobowości, o poszukiwaniu własnego 'ja'. Tego kim jesteśmy w świecie. Istny "Galimatias osobowości" jak to określił Leszek Żukowski z posłowiu.
Na pewno nie należy ona do lektur łatwych i przyjemnych. Wymaga zastanowienia i przemyślenia zawartych w książce słów. Pomimo tego, że momentami bardzo mi się dłużyła myślę, że jest warta przeczytania.

Leuname | 2014-12-20
Moni | 2013-12-21