Waszyngton. Młody imigrant z Polski kuca na brzegu Potomacu i rzuca na wodę okręciki z kartek zapisanych swoimi wierszami... Polska. Redaktor działu poezji Straganu Literackiego , Alex Posen, ma problem: Fred Bero, autor drukowanych w kwartalniku wierszy, ma odebrać z rąk prezydenta nagrodę za najlepszą książkę roku. Rzecz w tym, że obiecujący poeta jest postacią fikcyjną, tak samo jak fikcyjne są wywiady z nim drukowane na łamach pism. Prawdziwe są tylko wiersze, które redakcja otrzymuje pocztą z zagranicy raz w roku, na Boże Narodzenie...

ahnesaja | 2011-04-21

Książka jest dość specyficzna jednak mimo tego czyta się ją nawet przyjemnie. Jest ona zbudowana w taki sposób , że rozdziały naprzemiennie ukazują losy dwóch różnych bohaterów - chociaż ...( dla osób które sięgną po tę książkę nie napiszę tego co powinno się znaleźć zamiast wielokropka !)
Ogólnie książka po przeczytaniu sprawia dziwne wrażenie , jednak jest na tyle sprytnie " skonstruowana" , że wielu z nas dopiero na końcu zorientuje się o co tak na prawdę chodzi, sprytniejsi zdołają rozwikłać jej zawiłości wcześniej.

nuteria | 2011-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2011

Hmm... Trudno powiedzieć. Napisana bardzo dobrym językiem i w gruncie rzeczy interesująca. Na pewno nie spodziewałam się takiego zakończenia. Nie jestem pod jakimś ogromnym wrażeniem, ale książkę można na pewno uznać za dobrą.

Anna | 2016-11-27
Na półkach: 2016, Przeczytane