Historyjka o Jungu i Filemonie

Wydawnictwo: Atut
8374320273

Tomasz Małyszek (ur. 1971), wrocławski germanista i pisarz. Autor książek naukowych w języku polskim i niemieckim: Asthetik der Psychoanalyse (2000), Romans Freuda i Gradivy (2002), Asthetik des Schmerzes (2003), powieści: światło i cień (1996), Kraina pozytywek (2001), artykułów naukowych i opowiadań, współautor serii przekładów dzieł filozofów niemieckiego oświecenia: M. Mendelssohna, H. Lamberta, Ch. Garvego oraz wybranych dramatów G. Hauptmanna. Historyjka o Jungu i Filemonie jest owocem wykładów i seminariów, które Tomasz Małyszek przeprowadził na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 2000-2004

livrer | 2012-01-05
ermanism | 2011-12-12