Rytuał. Przeszłość i teraźniejszość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Książka ujmuje zjawisko rytuału z perspektywy różnych dziedzin nauki: filozofii, archeologii, psychologii, politologii, socjologii. Z prac zamieszczonych w publikacji wynika, że rytuał nie jest wyłącznie reliktem przeszłości, ale należy także do złożonych współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych. Pełni wiele różnych funkcji w społeczeństwie: jest przekaźnikiem wartości i norm społecznych, służy uzewnętrznianiu ludzkich uczuć i postaw, budzi poczucie wpółuczestnictwa i tożsamości jednostek, wpływa na podtrzymywanie bądź destrukcję systemu społecznego.

Lucy_Fair | 2015-04-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane