Kolekcja piękności

Wydawnictwo: Muza
9788373193659

Tytuł powieści nawiązuje do cyklu siedemnastowiecznych japońskich drzeworytów, przedstawiających legendarny przepływający świat . Jego mieszkańcy odrzucali codzienne troski i dryfowali na fali przyjemności, żyjąc chwilą, nie przywiązani do nikogo i niczego, znajdując ukojenie jedynie w sztuce i rozkoszach cielesnych. Podobnie żyją bohaterowie Otto, chociaż powieść rozgrywa się na początku lat osiemdziesiątych, w San Francisco. Losy grupy przyjaciół, dwudziestoi trzydziestoparolatków, którzy spotykają się codziennie w ekscentrycznej herbaciarni Youki Singe, spisuje w formie japońskich zeszytów spod poduszki młoda kobieta, Elodie Parker. Szalone przyjęcia, przypadkowe romanse, niespełnione namiętności, fascynacja literaturą i sztuką jako antidotum na jałowość egzystencji. Jednak żyjąc z dnia na dzień w pozornej beztrosce, bywalcy Youki Singe szukają czegoś więcej . Pragną trwałych związków, głębi przeżywania i świadomego zakotwiczenia w rzeczywistości. Piękności Otto w przeciwieństwie do pięknych przeklętych Scotta Fitzgeralda na swojej drodze do dojrzałości mają szanse odnaleźć spełnienie.

BaskaB | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Najciekawsze w tej książce sa reprodukcje japońskich drzeworytów i przypisane im adnotacje (objaśnienia, cytaty innych autorów).

arianna25 | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

fatalna, o niczym, bohaterowie płytcy, bez charakteru. zmarnowany czas (mój) i potencjał (japońskich grafik, wrzuconych ot tak)

czytadela | 2016-02-03
| 2015-05-02