Holding i reszta

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207410

Opowieść o Polsce lat 90., kiedy to złote interesy zbijało się na wszystkim, a kraj płynął mlekiem i miodem prywatnych inicjatyw... Fortuny powstawały z dnia na dzień, i z dnia na dzień upadały. Można było nagle znaleźć się u władzy, ale i równie dobrze skończyć na śmietniku, niekoniecznie żywym. Jacek Barkowiak bezrobotny księgowy odkrywa pewnego dnia, że jest łudząco podobny do prezydenta Polski. Ponadto, jakby przypadkiem, znajduje zaproszenie na raut wydawany przez bogatego senatora... W nadziei na darmowy posiłek, postanawia się wprosić. Na raucie w luksusowym pałacyku wpada w oko demonicznemu prezesowi Bożydar Holding , który z miejsca uznaje, że Barkowiak jako sobowtór prezydenta byłby niezwykle użyteczny. Choćby dla uświetniania uroczystości, na których prezydent nie może się pojawić, albo też nie chce... Oczywiście dla wspólnego ubogacenia.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29