Prywatny świat kobiet ottomańskich

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Popularne studium poświecone kobietom zamieszkującym imperium ottomańskie na przestrzeni sześciu wieków jego istnienia. Autor rekonstruuje wszelkie sfery życia przedstawicielek wielu warstw społecznych: od żon nomadów przemierzających tereny Anatolii, przez ubogie chłopki i średniozamożne mieszkanki miast, po przedstawicielki najwyższych warstw społecznych i wreszcie wielką rodzinę sułtana. Książka zawiera mnóstwo fascynujących szczegółów dotyczących poszczególnych zagadnień: strojów, kultury materialnej, architektury, kuchni oraz rytuałów związanych z narodzinami, zawieraniem małżeństw i śmiercią.

martabmw | 2016-07-21
Przeczytana: 04 marca 2016