Singlom żyje się lepiej

zabawna opowieść o seksie, uczuciach, związkach stałych i przelotnych i o tym, czy warto mieć dzieci Riley Gordon, dziennikarka w brytyjskim miasteczku, ma problemy z kolejnym związkiem pochwała kobiet, wybierających własny styl życia, niezależnie od wieku aluzje literackie oraz przywołanie postaci sławnych samotnych kobiet, z ukochaną przez autorkę Jane Austen na czele

LadyElspeth | 2015-08-14
Przeczytana: 03 marca 2014

jedna z najfajniejszych książek, jakie czytałam. Od głównej bohaterki bije przeogromny spokój wewnętrzny i równowaga. Ze stoickim spokojem obserwuje, jak wszyscy wokół komplikują sobie życie w ten, czy inny sposób, równie spokojnie przyjmując, to co spada na nią. Przeżyła życie, tak jak chciała i nie dała sobie wmówić, że należy żyć inaczej.

Izabela | 2010-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2010

Czy rzeczywiście singlom żyje się lepiej. Riley próbuje alfabetycznie ułożyć zagadnienia dotyczące jej życia i chyba na swój sposób odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule książki. Przeżyła romanse, miłostki, randki, jednak nigdy nie chciała się z nikim związać na stałe. Wybrała samotność, czy jednak tak do końca wierzyła, że jest to słuszny wybór?
Ciekawa książka, taka łatwa babska lekturka :)

Sanna | 2016-04-29
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Uwaga, spoileruję!

Duże rozczarowanie. Spodziewałam się lekkiej, humorystycznej historyjki - w znacznej mierze na podstawie tytułu, ale też na podstawie wyrwanego na chybił-trafił zdania, które przeczytałam kartkując książkę i które akurat było bardzo zabawne. Tymczasem okazało się, że całość może i zawiera kilka zabawnych momentów, ale głównie przynudza - czytanie zupełnie mnie nie wciągnęło. Po drugie, gdy już zbliżamy się do końca i poznajemy całokształt historii głównej bohaterki (osoby w moim odczuciu raczej niesympatycznej), to okazuje się, że wcale do śmiechu nie jest, a wręcz przeciwnie. No i na końcu bohaterka zaprzecza swoim teoriom i przekonaniom, które wcześniej głosiła z taką mocą. Konkluzja bowiem brzmi, że singlom niekoniecznie żyje się lepiej. Czyli, zamiast lekkiego czytadełka, dość gorzka opowieść ucharakteryzowana na lekkie czytadełko.

Khaleesi | 2013-08-20
Przeczytana: sierpień 2013

Spodziewałam się czegoś innego. Od połowy zmuszałam się, żeby przebrnąć dalej. Nic szczególnego, zero konkretnej fabuły. Jest to książka o ponad 50 letniej kobiecie, jednak to nie mój klimat.

Grzegorz | 2015-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2015