Mały biały samochód

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The little white car
Pistacia

Veronique ma już dość swego chłopaka, który ciągle opala się trawą i katuje ją nudną muzyką. Awangardowy Sofijski Oktet Tarzystów ostatecznie wyczerpał jej cierpliwość, ale... nie należy odjeżdżać w siną dal nocą małym samochodem w towarzystwie wielkiego bernardyna - nawet w Paryżu. Nie warto też oświadczać się w balonie, obsesyjnie interesować poezją walijską ani tresurą gołębi pocztowych. Fajnie za to mieć przyjaciół, którzy pomogą w potrzebie, nawet jeśli chodzi o rozłożenie na kawałki i upchnięcie do reklamówek całego fiata uno.

[opis wydawcy]

lulu | 2012-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 13 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka nic nowego nie wniosła do mojego życia. O ile czytanie książek ma w sobie jakąś niezwykłą moc "zabierania mnie" w różne miejsca. Czytając, odpływam, odrywam się od rzeczywistości. To ta książka była jakimś ciężarem trzymającym mnie blisko ziemi. Jest banalnie krótka, powinnam ją pochłonąć w góra 2-3 godziny. Niestety, przebrnięcie przez nią to jakaś droga przez mękę.
Dziwna. Nie przepadam za tego typu narracją. Sama nie wiem. Rozczarowanie i tyle. A miał być taki bestseller.

Autor: to pseudonim literacki Dana Rhodesa. Bez sensu są pseudonimy, a tu jeszcze zmiana płci.
Potem się już nie pamięta kto jest kto. Najlepiej jak autor to autor.
Ilość stron: 156
Treść: trochę nudna momentami, dlatego mimo tak malej ilości stron nie czyta się tego jednym tchem, tylko kilka dni po kawałku. Polecam szczególnie fanom romansów i w małej części kryminałów.

Kaśko | 2014-10-23

Do książki trzeba dojrzeć, ale nawet wtedy jakoś szczególnie nie wciąga, chociaż czyta się ja całkiem przyjemnie i szybko.

Ewelina | 2012-07-11
Przeczytana: 04 sierpnia 2009