Singlom żyje się lepiej

Okładka książki Singlom żyje się lepiej Carol Clewlow
Okładka książki Singlom żyje się lepiej
Carol Clewlow Wydawnictwo: literatura piękna
2008-01-01
2008-01-01

Jak tylko zobaczyłam tytuł i okładkę książki, od razu pomyślałam, że będzie to lekka i przyjemna lektura na zasadzie "Dziennik Bridget Jones". Trochę się rozczarowałam, ponieważ książka w ogóle mnie nie porwała. Po przeczytaniu lektury nadal, nie wiem czy singielkom, żyje się faktycznie lepiej. Sama bohaterka, chyba też nie jest tak do końca przekonanana. Daję 6 ponieważ, bardzo szybko się czytało.

Uwaga, spoileruję!

Duże rozczarowanie. Spodziewałam się lekkiej, humorystycznej historyjki - w znacznej mierze na podstawie tytułu, ale też na podstawie wyrwanego na chybił-trafił zdania, które przeczytałam kartkując książkę i które akurat było bardzo zabawne. Tymczasem okazało się, że całość może i zawiera kilka zabawnych momentów, ale głównie przynudza - czytanie zupełnie mnie nie wciągnęło. Po drugie, gdy już zbliżamy się do końca i poznajemy całokształt historii głównej bohaterki (osoby w moim odczuciu raczej niesympatycznej),to okazuje się, że wcale do śmiechu nie jest, a wręcz przeciwnie. No i na końcu bohaterka zaprzecza swoim teoriom i przekonaniom, które wcześniej głosiła z taką mocą. Konkluzja bowiem brzmi, że singlom niekoniecznie żyje się lepiej. Czyli, zamiast lekkiego czytadełka, dość gorzka opowieść ucharakteryzowana na lekkie czytadełko.

Uwaga, spoileruję!

jedna z najfajniejszych książek, jakie czytałam. Od głównej bohaterki bije przeogromny spokój wewnętrzny i równowaga. Ze stoickim spokojem obserwuje, jak wszyscy wokół komplikują sobie życie w ten, czy inny sposób, równie spokojnie przyjmując, to co spada na nią. Przeżyła życie, tak jak chciała i nie dała sobie wmówić, że należy żyć inaczej.

Czy rzeczywiście singlom żyje się lepiej. Riley próbuje alfabetycznie ułożyć zagadnienia dotyczące jej życia i chyba na swój sposób odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule książki. Przeżyła romanse, miłostki, randki, jednak nigdy nie chciała się z nikim związać na stałe. Wybrała samotność, czy jednak tak do końca wierzyła, że jest to słuszny wybór?
Ciekawa książka, taka łatwa babska lekturka :)

Ciekawa książka, taka...

Spodziewałam się czegoś innego. Od połowy zmuszałam się, żeby przebrnąć dalej. Nic szczególnego, zero konkretnej fabuły. Jest to książka o ponad 50 letniej kobiecie, jednak to nie mój klimat.

• Powieść obyczajowa, literatura piękna, romansidła, etc.
  • Obyczajowe
  • Czeka na półce
  • Ani tak, ani nie

Dodaj cytat z książki Singlom żyje się lepiej