Rynek finansowy Unii Europejskiej - Leokadia Oręziak

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse

Rynek finansowy UE charakteryzuje się coraz szerszą gamą dostępnych na nim instrumentów, stąd też staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pozyskiwania i lokowania środków finansowych. Stanowi on więc przedmiot zainteresowania nie tylko przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz osób indywidualnych z krajów członkowskich, ale także podmiotów z całego świata. Prezentowana książka jest poświęcona zasadom funkcjonowania rynku finansowego w Unii Europejskiej, w tym warunkom działania na nim banków, towarzystw ubezpieczeniowych, grup finansowych, funduszy inwestycyjnych oraz funduszy emerytalnych. Przedmiotem uwagi w książce są również zmiany dokonujące się w strategiach finansowania oraz inwestowania na rynku UE.

Chaoticreader | 2016-04-11
Sylwia Miłek | 2014-01-24