Sąsiedztwo w obliczu konfliktu Relacje społeczne i etniczne w zachodniej Macedonii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia Ethnologica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: DiG
Macedonia, antropologia,
historyczna

Książka to wynik 3–letnich badań terenowych prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów w zachodniej Macedonii — kraju zamieszkałym przez egzystujące obok siebie różnorodne społeczności etniczne o odmiennych zwyczajach, językach, wyznające zarówno prawosławie, jak i islam, naznaczonym napięciem politycznym między Macedończykami i Albańczykami. Obserwacje poczynione z perspektywy wspólnoty lokalnej i głównie w kontekście różnych aspektów życia codziennego ukazują, jak wielowymiarowe związki łączą przedstawicieli poszczególnych społeczności i jak płynna bywa ich tożsamość.
Autorami publikacji są antropolodzy z Polski i Macedonii

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=756