1944 powstańcze epizody - książka audio na 4 CD

Wydawnictwo: Bellona
8 (10 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Już ponad 60 lat upłynęło od największego polskiego zrywu niepodległościowego w czasie II wojny światowej. Coraz mniej wśród nas uczestników tamtych wydarzeń, bohaterów walczących przez 63 dni na warszawskich barykadach...

Grażyna | 2014-05-20

Witold Lisek | 2014-05-20
archiwista_cyklista | 2015-05-22
Na półkach: 2015, Przeczytane, II WŚ, Audiobooki
Przeczytana: 22 maja 2015

Warto przesłuchać bo to całe Powstanie w pigułce. I jak każde prawdziwy głos z Powstania pokazuje, że lepiej było tego nie robić...stara lekarka całuje buty ss-manowi; refleksja po dorwaniu rusznicy p-panc z rosyjskiego zrzutu, że szkoda, że nie było takiej broni od początku; zdziwienie, że cywilowi udało się zachować psa ("nikt go niezjadł??") itp.

| 2013-02-03
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: grudzień 2012

Wyjątkowo szybko (niestety) się słuchało. Dużo wspomnień z pierwszej ręki opowiadanych przez weteranki i weteranów Powstania, co czyni tą pozycję godną polecenia.

Ania | 2010-12-30

Dobry informator dla kogoś kto interesuje się historią lub też potrzebuje informacji na ten temat

ademar | 2015-01-19
ryfka | 2014-06-04