Weteran

Powieść bardzo przewidywalna o ludziach z zasadami.

Powieść bardzo przewidywalna o ludziach z zasadami.

Całkiem ciekawe są te opowiadania, chociaż nierówne. Postacie są dość ciekawie skrojone. Opowiadania są klimatyczne ale brakuje mi w nich większych emocji. W każdym z nich akcja toczy się bardzo powoli. Chociaż zakończenia są zaskakujące.

Pierwszy Forsyth którego nie skończyłem

Pierwszy Forsyth którego nie skończyłem

Tkana misternie historia "bezimiennego" z nieoczekiwanym zakończeniem. Świetnie napisane.

Wysłuchałem audiobooka (3 godz.),na którym było tylko tytułowe opowiadanie "Weteran".
Klimatyczna opowiastka kryminalna, jakby wyprana z emocji. Ot; ktoś kogoś napadł, jest śledztwo, są podejrzani, jest rozprawa sądowa i jest cwany adwokat, który wyciąga za uszy 100 procentowych sprawców.
Czujemy, że tak nie może się skończyć i oczywiście tak jest.
Na samiutki koniec dowiadujemy się, że ... wygra sprawiedliwość. Jak i dlaczego - trzeba przeczytać/wysłuchać.
Czytał beznamiętnym głosem Leszek Teleszyński. Jako przerywniki, plumkała uspakajająca muzyczka fortepianowa.

Czujemy, że tak nie może się skończyć i oczywiście tak jest.
Na samiutki koniec...

Zbiór pięciu opowiadań (Weteran, Cud, Obywatel, Dzieło sztuki i Szepczący Wiatr). Pierwsze cztery są nieco nudne, tak samo jak początek piątego. Ale z czasem, piąte opowiadanie (Szepczący Wiatr) po prostu porywa czytelnika. Dano już nie byłem tak przyklejony do książki i ciekawy, co będzie dalej. Szkoda tylko że w tych czterystu stronach tylko sto było na prawdę przykuwające.

Tematyka opowiadań nawet ciekawa, ale styl autora nużący i chwilami przynudzający. Część książki tylko przekartkowałam, w szczególności ostatnie opowiadanie.

Rewelacyjne opowiadania, humor, klimat, kryminał, sensacja, thriller wszystko tu jest. Forsayth w najlepszym wydaniu. Polecam!

Fantastyczne są te opowiadania.
Każde inne i każde świetne.
Nie lubię spoilerować, więc nie będę się rozpisywał o fabule, ale jeśli nie czytałeś (-aś),to wiedz, że naprawdę warto.
Trudno by mi było wskazać tytuł, który byłby dla mnie większym zaskoczeniem.
Wg mnie - rewelacja :-)

Fantastyczne są te opowiadania.
Każde inne i każde świetne.
Trudno by mi było wskazać tytuł, który byłby dla mnie większym zaskoczeniem.
Wg mnie - rewelacja :-)

Moje pierwsze spotkanie z autorem. Każde opowiadanie o czymś zupełnie innym, ale jedno trzeba przyznać - niespodziewane zakończenia są wizytówką autora. Poziom trochę nierówny, zwłaszcza pierwsze i ostanie wart są polecenia.

• Frederick Forsyth
  • Thriller/sensacja/kryminał