Żydzi W Drodze Do Palestyny 1934-1944

Wydawnictwo: Avalon
historyczna

Alija bet, czyli zorganizowana nielegalna emigracja Żydów do Palestyny, terytorium mandatowego Wielkiej Brytanii, była jedną z najbardziej skutecznych metod walki ruchu syjonistycznego o suwerenny

Shoshana25 | 2012-03-08

Książka w bardzo interesujący sposób opisuje problematykę nielegalnej imigracji Żydów do Palestyny. Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawia początki Mandatu Brytyjskiego oraz próby tworzenia na tym terenie Państwa przez przybywających tam Żydów. Dodatkowym walorem książki jest bardzo dobry układ graficzny, przypisy znajdują się na stronie z tekstem, rozdziały są świetnie podzielone. Sam tekst jest przeplatany zdjęciami, mapami, tabelami czy grafikami. A co najważniejsze, książka jest nie tylko dla ludzi zainteresowanych tematyką, bowiem sposób prowadzenia narracji jest bardzo przyswajalny dla każdego. Na koniec, trzeba podkreślić, iż tą, dość trudną problematykę autor przedstawia w bardzo przyswajalny sposób. Książkę czyta się świetnie. Bardzo inspirująca.

Michał | 2013-06-11
nitka | 2011-12-13