Zajezdnia Londyn

Wydawnictwo: Branta

Zbiór opowiadań o losach siedmiorga ludzi, którzy na fali ostatniej wielkiej emigracji wyjechali do stolicy Wielkiej Brytanii. Realistyczny język, dosłowność opisów, wielobarwne postacie, a wszystko w skoncentrowanej, dziennikarskiej formie ? przenosi Czytelnika w nowy świat, w którym początkowo czuje się zagubiony niczym bohaterowie rzuceni przez los w nową przygodę. Aleksander Kropiwnicki ? dziennikarz radiowy, pracuje w Polskim Radio, były attache prasowy przy ambasadzie polskiej w Wielkiej Brytanii, prowadzi audycje radiowe dla Polonii.

źródło opisu: Matras

Bogdan Ciechomski | 2012-05-22
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Zbiór krótkich reportaży o życiu Polaków w Londynie. Czasem z Happy Endem, częściej bez.

aczeisa | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015