Klio. Czasopismo poświęcone dziejom Polski i powszechnym 4/2003

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
1643919104
historyczna

Spis treści ARTYKUłY: Jarosław Marek Spychała (Toruń): Orfeusz i orficy zarys problematyki, Krzysztof Mikulski, Jan Wroniszewski (Toruń): Folwark i zmiany koniunktury gospodarczej w Polsce XIV-XVII wieku, Krzysztof Kania: (Toruń): Obraz Wielkiej Brytanii w sprawozdaniach stenograficznych Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1922, Jean Francois Soulet (Toulouse): Odnowa społeczeństwa obywatelskiego w świecie w ostatnim dwudziestoleciu XX wieku. MATERIAłY: Jacek Pudliszewski (Gdańsk): Lucius Cassius Restutus przyczynek do badań prozopograficznych weteranów i elit municypalnych w Afryce Rzymskiej, Iwona Urbańska (Toruń): Raport posła nadzwyczajnego i ministra pełnomocnego RP w Pradze Wacława Grzybowskiego o Rusi Podkarpackiej z dnia 17 czerwca 1931 roku., ARTYKUłY RECENzYJNE l RECENzJE, NOTY BIBLIOGRAFICzNE, KRONIKA NAUKOWA