Galopem do gwiazd

Wydawnictwo: Dreams
Michelle

Ostatnia część opowieści o Szogunie – niezwykłym koniu na receptę. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów. Atrakcją wakacji jest wizyta ekipy filmowej z reżyserem Sebastianem Nieziemskim na czele, która zamierza nakręcić dokument o...

Ostatnia część opowieści o Szogunie – niezwykłym koniu na receptę.
Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów. Atrakcją wakacji jest wizyta ekipy filmowej z reżyserem Sebastianem Nieziemskim na czele, która zamierza nakręcić dokument o historii Szoguna. Co wydarzy się na planie? Czy zwierzęta wyczują nadchodzące niebezpieczeństwo?

Galopem do gwiazd to poruszająca opowieść o wszechświecie, ludziach i zwierzętach, którzy na różne sposoby próbują okazać sobie miłość.
To historia prawdziwa, wywołująca zarówno radosny śmiech, jak i łzy. Bo po burzy zawsze wychodzi słońce.

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/galopem-do-gwiazd,produkt174/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/galopem-do-gwiazd,produkt174/

DomowaKsięgarnia | 2016-09-19

alopem do Gwiazd Agaty Widzewskiej to świetnie napisana historia dla dzieci o przyjaźni i zaufaniu.

Jest to mój pierwszy kontakt z twórczością autorki, choć to nie pierwsza książka o koniu Szogunie i grupie przyjaciół, to moja styczność z książką była bardzo udana.

Jako mama z przyjemnością podsunę tę książkę dorastającemu, samodzielnie czytającemu dziecku, w pierwszych latach szkoły podstawowej.

Przyznam szczerze, że równie miło czyta się tę książkę dzieciom młodszym, dla których kucyki są fascynacją i ważnym elementem zabawy.

więcej na: http://domowaksiegarnia.blogspot.com/

AnnaSikorska | 2016-08-30

Od jakiegoś czasu w naszym domu opowieści o koniach cieszą się sporym powodzeniem. Córka stała się wielką miłośniczką kucyków, koników, bajek i opowieści, w których te zwierzęta grają ważną rolę. Do jednych z jej ulubionych lektur należy seria opowieści o niezwykłym rumaku – koniu na receptę”.
Agata Widzowska w swojej kolejnej książce „Galopem do gwiazd” zabiera swoich młodych czytelników na wakacje do Dąbrówki. To kolejne lato spędzone w niezwykłym otoczeniu. Od pierwszego rozdziału pierwszego tomu bohaterowie zmienili się bardzo, a paczka przyjaciół pięknie się rozrosła. Niesamowitą metamorfozę możemy dostrzec w przypadku głównej bohaterki i jednocześnie narratorki, która z kapryśnego dziecka zwracającego uwagę jedynie na markowe rzeczy, nadmiernie skupiającej uwagę na swoim wyglądzie zmieniła się w niezwykle dojrzałą, wrażliwą i pracowitą dziewczynę.
Tym razem przyjeżdża do wujostwa sama, ale czekają tu na nią konie, rodzina, przyjaciele i przytulaki. Szczególnie nie może się...

Na półkach: Przeczytane, Dreams

Polecałam Wam już pierwszą książkę z tego cyklu pt. "Koń na receptę", potem drugą pt. "Grzywą malowane". Czas zatem na część trzecią. Na kolejne przygody miłośników koni w Dąbrówce. W uroczej stadninie prowadzonej przez ciocię Marylkę i wujka Leona. Zakochałam się w tej serii, choć nigdy nie byłam jakąś zapaloną miłośniczką tych wdzięcznych zwierząt. Fakt, nie były mi obojętne. Uważam, że są niezwykle piękne i mądre. Ale nigdy nie szalałam na ich punkcie jak moja Alicja. Nie zbierałam zdjęć z ich wizerunkiem, nie czytałam na temat końskich ras, nie kolekcjonowałam figurek ani nic z tych rzeczy. Po prostu je lubiłam. Za to książki z nimi w roli głównej pokochałam jak nastolatka. Są naprawdę bardzo fajne. Nie sposób ich nie polubić :)

Tym razem do Dąbrówki znów pojechała tylko Jagoda. Gaja te wakacje spędzi w górach u swojego wujka. Dziewczyna całe dnie ma wypasać owieczki i podziwiać cudowne widoki. Szczerze mówiąc zazdroszczę jej. Uwielbiam te klimaty. Ale Jagoda na Kaszubach...

HermionaGranger | 2017-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2017

Naprawdę fajna książka o koniach.

Niestety jeszcze nie czytałam częśći drugiej "Grzywą malowane" ale po lekturze "Galopem do gwiazd" stwierdzam że na pewno "dam się pochłonąć" :) drugiej części.
Wielka szkoda że to już ostatnia książka z tej serii:(
Naprawdę polubiłam Szoguna, Jagodę i jej przyjaciół.

Będzie trochę smutno, a trochę wesoło, ale wszystko to razem składa się na fascynującą opowieść o "Koniu na receptę":)

GORĄCO POLECAM!!!

Alyssa Wosk | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetne! Czytałam 3 godziny (większość w nocy). Skoda Shoguna i Lodzi :( Ogólnie książka przyprawia mnie o obawy. Ta gwiazda...

Paulina | 2017-06-28
Alicja | 2017-06-19