Babcia i Dziadek dają radę

Zielona Sowa
2024-01-10
2024-01-10
32 min.

Czy o dziadkach i babciach na kartach książek powiedziano już wszystko? Raczej nie i fajnie, że powstają nowe teksty. Wiersz Agaty Widzowskiej jest ciekawy. Autorka pisze o dziadkach przywołując wiele różnych sytuacji, w których dziadkowie stają na wysokości zadania. Warto zwrócić uwagę na opisanie w książce też przyszywanych dziadków.

Myślę, że śmiało można stwierdzić, że każdy z dziadków ma jakieś super moce, które w oczach wnuków są wyjątkowe i niepowtarzalne. Babcia rozśmieszy i ugotuje coś dobrego, dziadek zabierze na wycieczkę i pokaże jak coś naprawić, dodatkowo robiąc to wszystko z największą miłością do swoich wnuków.

O tym jest właśnie ta książka. To trochę taki hołd oddany dziadkom, ukazanie radości z ich posiadania, gdy są obok znajdując sposób na małe codzienności i wielkie wydarzenia. Pełni pomysłów na zabawy, otwarci na rozmowy i zwierzenia, z radością spędzający czas z wnukami, którym chcą dać gwiazdkę z nieba.

Pięknym gestem ze strony autorki jest umiejscowienie tutaj przyszywanych dziadków, którzy spędzają czas z dziećmi, którzy tych prawdziwych nie posiadają. Bo jak wiemy różnie się życie może ułożyć.

Ileż ta książka może dać radości ze wspólnego czytania, ilu wnuków i dziadków zobaczy w bohaterach siebie, o tym przekonacie się po lekturze, do której Was zachęcam. Poznajcie bliżej te książkę, z której bije radość, miłość i wspaniale relacje i chwilę, które pozostaną w pamięci na zawsze.

P.S. Te cudownie kolorowe, ciepłe i wesołe ilustracje i rymowanym tekstem idealnie się łączą ❤️

O tym jest właśnie ta książka. To trochę taki hołd oddany dziadkom, ukazanie...

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Dziecko