Dzień fajności

Okładka książki Dzień fajności Agata Widzowska
Okładka książki Dzień fajności
Agata Widzowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: PICTUREBOOK opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
PICTUREBOOK
Zielona Sowa
2023-05-31
2023-05-31
32 min.

Okładka książki Miłość Corrinne Averiss, Kirsti Beautyman
Miłość Corrinne Averiss, K...
Okładka książki Mała Tarmosia. Co w norze piszczy? Ania Grzyb, Tomasz Samojlik
Mała Tarmosia.... Ania Grzyb, Tomasz ...
Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. C... Max Lang, Suzanne L...

Książka "Dzień Fajności" to niesamowicie pozytywna i inspirująca opowieść dla dzieci! Jej przesłanie o akceptacji, szacunku i przyjaźni jest niezwykle ważne i wspaniale przedstawione. Rymowane teksty sprawiają, że czytanie staje się przyjemnością, a pięknie ilustrowane strony dodają magii każdej stronie. Przez postacie uczestniczące w Dniu Fajności, dzieci mogą zrozumieć, że różnice są piękne i że każdy ma w sobie coś wyjątkowego do podzielenia się z innymi. To naprawdę kolorowa lekcja o tym, jak ważne jest wspieranie się nawzajem i cieszenie się z naszych unikalnych cech. Bez wątpienia ta książka będzie nie tylko ciekawym czytelniczym doświadczeniem, ale także inspirującym narzędziem do rozmów o wartościach i akceptacji.

Ależ to jest fajna książka! Idealna dla przedszkolaków w prosty i zabawny sposób podejmująca temat równości, tolerancji, empatii i akceptacji. Uroczo zilustrowana, z rymowanym tekstem, łatwo wpada w ucho i powoduje uśmiech na twarzy.

W przedszkolu Bajka dziś zupełnie niezwykły dzień, dzień fajności. Dzieciaki przygotowały podwodne przedstawienie, a na widowni zasiadali najbliższi, całe rodziny i przyjaciele. I tak mały czytelnik strona po stronie odkrywa, że chociaż jesteśmy, zupełnie różni to każdy jest wspaniały i wyjątkowy. Jest ktoś na wózku, ktoś z aparatem słuchowym, ktoś się jąka, ktoś ma alergię i ciągle kicha (mój Syn od razu wykrzyknął - to tak jak ja!Też jestem alergikiem). Mimo tych wszystkich różnic dzieci wspaniale się bawią i uzupełniają odgrywając swoje role w przedstawieniu.

Tak bardzo warto już najmłodszym pokazywać i edukować, że różnice to nic złego, a wręcz przeciwnie, właśnie to, że jesteśmy inni sprawia, że świat jest tak ciekawy i różnorodny.

Zaproście te wesołe przedszkolaki do swojego domu i pamiętajcie, że każdy jest wyjątkowy i wartościowy.

Dzieci w przedszkolu Bajka, zapewne integracyjnym, wiele. Część z nich ma jakąś niepełnosprawność, co nie przeszkadza im i w graniu w przedstawieniu, i w zabawie. Zacna, rymowana historia.

Dobrze opowiedziana historia wciąga, a gdy uczy ważnych wartości to jeszcze lepiej. Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom temat tolerancji i akceptacji inności, bo mają z nimi do czynienia cały czas.

Jednym z doskonałych narzędzi uwrażliwiania na różnorodność jest literatura.

Gdy wpadła mi w ręce książka “Dzień Fajności” od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Urocza wierszowana historia pozwala lepiej poznać dzieci z przedszkola Bajka. Każde z nich jest wyjątkowe oraz pokazuje się od swojej mocnej strony, ale też tej słabszej, co pozwala młodym czytelnikom zauważyć, że to normalne być niepełnosprawnym, nosić aparat słuchowy lub mieć problemy z wymową. Każdy z przedszkolaków ma prawo wystąpić w spektaklu o podwodnym świecie przed widownią złożoną z najbliższych. Pokazują swoje talenty, a ich inność nie jest odbierana negatywnie. Pomocny jest miłośnik sportu czy ktoś z artystycznymi zdolnościami, nie warto martwić się alergiami i różnicami między rówieśnikami. Wszyscy fantastycznie się bawią.

To wydanie może być idealnym podłożem do dyskusji na temat empatii i nie tylko, a plusem jest tu dawka dobrego humoru. Każdy zasługuje na uwagę i szacunek, to fundamentalna wiedza. Zabawnej, a zarazem mądrej treści towarzyszy piękna i barwna grafika, która idealnie odzwierciedla emocje bohaterów.

Polecam z całego serca.

Jednym z doskonałych narzędzi uwrażliwiania na różnorodność jest literatura.

• KUPIĆ DO BIBLIOTEKI
  • Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Samodzielne
  • Książki
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Dzień fajności