Zgłosuj na książki roku 2017

Wodospady polskich Sudetów i Karpat. Cuda natury, kulturowe tradycje

Wydawnictwo: Wydawnictwo CM
wodospady, góry, Sudety,
Marianna30

Książka Bartłomieja Sali Wodospady polskich Sudetów i Karpat jest pierwszą publikacją monograficzną na temat wodospadów w Polsce. Wodospady autor opisał szeroko, z ujęciem całej otoczki kulturowej, związanych z nimi legend oraz historii, nie zapominając jednocześnie o informacjach geograficznych. Przypomniał również wybitne osoby oraz budynki związane z wodospadami. W książce zawarto opisy ponad 70 wodospadów, w tym część znajdujących się na dawnych terenach II Rzeczypospolitej.

źródło opisu: http://www.ciekawe-miejsca.net/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl

Pani_Wu | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Książka "Wodospady polskich Sudetów i Karpat. Cuda natury, kulturowe tradycje" jest pozycją bliźniaczą, jak określił ją autor, w stosunku do tomu "Jeziorka i stawy Gór Świętokrzyskich, Sudetów i polskich Karpat". Z braku wodospadów brak w niej Gór Świętokrzyskich.
Książka w taki sam sposób jak poprzednia pozycja omawia geologię, pochodzenie, historię, folklor oraz sztukę związane z poszczególnymi wodospadami.
Więcej w opinii na temat "Jeziorka i stawy Gór Świętokrzyskich, Sudetów i polskich Karpat" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/312325/jeziorka-i-stawy-gor-swietokrzyskich-sudetow-i-polskich-karpat-cuda-natury-kulturowe-tradycje/opinia/40779026#opinia40779026

Marianna30 | 2016-07-08
River | 2018-01-22