Havarie
literatura czeska
belkot

Tematem "Katastrofy" jest kariera robiona w stylu właściwym społeczeństwu tak zwanej "średniej stabilizacji", którą to karierę uosabiają w oczach wielu ludzi trzy idole: samochód, domek weekendowy i supernowocześnie wyposażone mieszkanie. Na drogę takiej kariery wstępuje bohater powieści, a konieczne przy tym ograniczenie wszelkich innych dążeń i zainteresowań doprowadza do katastrofy w jego życiu osobistym i w pracy.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!