Mój stryj Odyseusz

Wydawnictwo: Śląsk
Můj strýc Odysseus
literatura piękna
Ambrose

"Akcja pełnej humoru i pogody powieści o stryju Odyseuszu toczy się dwoma strumieniami: główny wątek fabularny snuje młody człowiek o swoim niezwykłym stryju, natomiast poboczny określony został przez dywagacje filozoficzne, przypowieści i sentencje głównego bohatera. A jest nim Józef Frajvald - syn starego Frajvalda, który jako handlarz końmi miał opinię wielkiego cwaniaka i kutego na cztery nogi oszusta. Ponieważ był on jednak równocześnie człowiekiem towarzyskim, cieszył się w otoczeniu wcale większym mirem, nic więc dziwnego, że lubiano go na swój sposób."

Fragment wstępu

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1978

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!