Książeczka o początkach Zakonu Kaznodziejów

Tłumaczenie: Mirosław Wylęgała
Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
Libellus de principiis Ordinis Praedicatorum
Aoi

"Książeczka o początkach Zakonu Kaznodziejów" po raz pierwszy przedstawiona w języku polskim, jest dziełem niezwykle cenionym i ważnym dla poznania historii dominikanów. Przede wszystkim dlatego, iż jest najstarszym tego typu źródłem opowiadającym o narodzinach i pierwszych latach istnienia zakonu, po drugie zaś, gdyż jej autor jest bezpośrednim następcą św. Dominika. Jest również traktowana jak najstarszy żywot św. Dominika i w takim charakterze była przedstawiona na jego procesie kanonizacyjnym.

źródło opisu: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1218

źródło okładki: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1218

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!