Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie

Okładka książki Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie
Wojciech Sumliński Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter reportaż
reportaż
Wojciech Sumliński Reporter
2015-11-18
2011-09-19
służby specjalne polska wsi inwigilacja polityka fundacja korporacja

Okładka książki (Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 7,8
(Nie)nasza woj... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Zapis zarazy 2 Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 7,6
Zapis zarazy 2 Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 7,6
Powrót do Jedw... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Powrót do Jedwabnego 2 Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 8,1
Powrót do Jedw... Tomasz Budzyński, W...

Panie Sumliński. Piszę to z perspektywy paru lat, kiedy to "dzieło" miałem w dłoniach, ale z tamtymi odczuciami.
Jesteśmy równolatkami - wydawałoby się podobny zasób doświadczeń - schyłek komunizmu (już łagodniejszy, niż był udziałem naszych rodziców), wszechobecna propaganda, degrengolada społeczna i gospodarcza, a potem początki nowego. Te same czynniki, a jak różnie kształtują.
Wykorzystaj Pan swoje wykształcenie do autoterapii. Chyba, że ta seria "załatwiaczy prywatnych spraw" przyodzianych w obfite fragmenty cudzej twórczości, do tego mieszaninę literatury faktu z beletrystyką (ze szkodą dla faktów i beletryskyki) i w "dokumenty" - co kto powiedział o kimś, kto powiedział - to właśnie ta terapia. Skuteczna?
Powodzenia - bez zwodzenia :)

Nie rozumiem jak ktos mozna ta ksiazke uwazac za arcydzielo badz wybitna. Konfabulacje autora s wrecz nie wiarygodne. Pisze on z pozycja wiedzacego co inni mysla, przy okazjiwciskajac swoje teorie. Bardzo tendencyjna, nawet nie ma probu na obiektywne przedstawienie sytuacji, Bardzo sie zawiodlem, poniewz duzo slyszalem o tej pozycji, do nastepnych bede podchodzil z duzym dystansem.

Warsztat odrobinę lepszy niż w "To tylko mafia", ale niewiele.
Tym razem pan S. opisuje jak to służby specjalne III RP nękały go i prześladowały. Ujawnia układy, korupcję, skandale i przeróżne nieuczciwości. O nieuczciwości Sumlińskiego natomiast można poczytać tu: http://kompromitacje.blogspot.com/2016/01/sumlinski-plagiator-patologiczny.html

Warsztat odrobinę lepszy niż w "To tylko mafia", ale niewiele.

Po tego typu książkach zawsze jestem mocno zdołowana. Dlaczego? A to dlatego,że od polityków, rządu, władzy oczekuje się uczciwości, zasad moralnych, poczucia bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego! Korupcja, układy mafijne,nieczyste zagrania,współpraca z obcymi wywiadami...słowem brud, smród i podłość. I Boże broń jeśli znajdzie się człowiek, który będzie próbował rozwiązać chociaż niewielką część owych niegodziwości. Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński właśnie do nich należy. Inwigilowany, przesłuchiwany, oskarżany o korupcję. Chylę czoła przed tym człowiekiem,jego determinacją, przekonaniami i wytrwałością w dążeniu do prawdy.Dziękuję mu za tą książkę i żałuję tylko,że tak mały odsetek ludzi ją przeczytało,bo powinni wszyscy.Polecam.

Bez oceniania treści merytorycznej można ponowić zarzut dla pana Sumlińskiego o powtarzalność. Gdyby to była moja pierwsza książka tego autora, na pewno dałbym wyższą ocenę. Była to jednak któraś z kolei, więc około 30% jej treści było mi znane z innych publikacji. Moim zdaniem watro jednak przymknąć oko na ten fakt i zagłębić się w niebezpiecznych związkach Wojciecha Sumlińskiego.

Książka dobra i ciekawa. Dużo jednak niedopowiedzeń, niejasności. Jako ze temat dość osobisty dla autora daje jedną gwiazdkę więcej.

Historia, którą napisało życie. Nie wiem czy dziennikarze często toczą taką grę z ludźmi, którzy mają takie informacje i chcą się chętnie nimi podzielić. Może sposób narracji to trochę sugerował ale dało się wyczuć że główna historia skończy się złapaniem się na tą trochę naiwną prowokację a potem wielkim laniem od wszelkich służb. Cieszy to że ostatni wyrok sądu dał autorowi trochę sprawiedliwości bo już chyba do końca życia będzie uważał nie tylko na ciężarówki i nie tylko ze żwirem.

Książka nie jest typową monografią. Momentami czyta się jak niezły kryminał. Niestety oparty o fakty, które skłaniają de refleksji, że Okrągły Stół niczego nie zmienił.

Thriller na faktach autentycznych. Naprawdę polecam. To działo i dzieje się.

Thriller na faktach autentycznych. Naprawdę polecam. To działo i dzieje się.

Genialny thriller aż trudno uwierzyć że to prawda. A do tego informacje których z naszych mediów nie uzyskasz.

Wojciech Sumliński Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie Zobacz więcej