Dosięgnąć gwiazd

2016-07-13
2016-07-13
9788327620514
Natalia Kamińska-Matysiak
rodzina wyspa marzenia uczucia miłość romanse

Bardzo ciekawa książka, szybko się ją czyta ;) Chociaż problemy bohaterek do przyjemnych nie należały, ale ogólnie książka fajna ;)

To dla mnie taka typowa lekka powieść romantyczna. Nie czytam dużo książek tego rodzaju, ale myślę, że ta pozycja zachęciła mnie, by czasem sięgać po takie książki. Główny powód? Odpoczynek, dobra rozrywka i relaks. Zakończenie jak dla mnie dosyć przewidywalne.

"Dosięgnąć gwiazd" to historia pełna życiowych rozterek, porywów serc, trudnych decyzji i życiowych wyborów.Dwie siostry i ich relacje, główna bohaterka powieści Nina i dwóch facetów starających się o jej względy. Książkę czyta się przyjemnie, z zaciekawieniem przewraca się kolejne strony. Ja ją przeczytałam niemal jednym tchem - ta bardzo chciałam się dowiedzieć jaką drogę życiową wybierze Nina. Bez wątpienia mogę ją polecić wielbicielom gatunku i nie tylko.

Wątek jest dość banalny- trójkąt miłosny i podążanie za marzeniami, które straciło się wcześniej.
Pomimo tego, książka może nauczyć i nie wydaje się powtarzalna.

Głównym tematem jest poszukiwanie mężczyzny, który pokochałby bohaterkę na całe życie, ale porusza jeszcze jeden ważny motyw- odpowiedzialność.

Książka była przeciętna, ale pomimo tego daję wielki plus za osobę Dylana.
Polubiłam go odkąd pojawił się w tej historii. To ciepły i opiekuńczy człowiek.
Fakt, że miał kilka problemów, ale można było je wytłumaczyć i nie były one bez powodu.
Na początku Kyle też był lubianym przeze mnie bohaterem, ale później coraz bardziej mnie irytował.

Siostra i mama Niny momentami również mnie złościły.
Nie lubiłam ich dziecinnego zachowania, pomimo tego, że są dorosłe i po raz drugi znalazłam tu wątek kobiety, która woli zostawić rodzinę, bo ma ochotę pomyśleć (podobny wątek w "Lini serc").

Autorka pokazała Ninę jako kobietę, która mimo mnóstwa obowiązków jest silną i odważną osobą.
Jest w stanie poradzić sobie z każdym problemem.

Wprawdzie książka jest wielowątkowa i różnorodna, co jest jak najbardziej jej plusem, ale nie porwała mnie tak jak inne powieści, które czytałam.

Zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale muszę przyznać, że wywołało uśmiech, ponieważ historia zakończyła się tak jak chciałam,
Podobało mi się również to, że bohaterka wreszcie zrozumiała, że trzeba spełniać swoje marzenia.

Podsumowując książka Susan jest lekką powieścią, którą szybko się czyta. Jest to historia, która uczy miłości, odpowiedzialności i tego jak ważna jest rodzina.
Dosięgnąć gwiazd, to niezobowiązująca lektura, w sam raz na przeczytanie dla odprężenia się.
To książka idealna na spokojny wieczór.

Pomimo tego, książka może nauczyć i nie wydaje się powtarzalna.

Książka była przeciętna, ale pomimo tego daję wielki plus za osobę...

Nina Wentworth całe swoje życie podporządkowała innym. Opieka nad siostrą oraz matką zepchnęła jej marzenia na dalszy plan. W przeszłości chciała zostać lekarzem, ale nie mogła pozostawić nieodpowiedzialnej matki oraz młodszej siostry, więc to nie studia były priorytetem życiowym. Przez to również rozpadł się jej związek z chłopakiem, z którym planowała przyszłość. Teraz ma trzydzieści lat, pracuje jaka pielęgniarka i zero perspektyw na trwały związek, gdyż w pobliżu nie ma żadnego odpowiedniego kandydata. Wszystko się zmienia gdy na wyspę powraca Dylan, jej eks chłopak, a także młodszy o kilka lat Kyle, który już jako dziecko podkochiwał się w Ninie. Czy, któryś z mężczyzn obudzi serce kobiety do życia? Któż to wie...

Susan Mallery pisarstwem fascynowała się od najmłodszych lat. Zbieg okoliczności pozwolił jej zadebiutować i od tamtego czasu zdobywa sławę jako autorka poczytnych powieści. Pisząc korzysta z doświadczenia znajomych oraz przyjaciół. Ma talent do tworzenia barwnych, wiarygodnych postaci, a o ich przeżyciach czyta się z zapartym tchem.

„Dosięgnąć gwiazd” to piękna historia o miłości, o trudnych relacjach rodzinnych, o poświęceniu oraz o utraconych marzeniach. Nina już jako dziecko przejęła wszystkie obowiązki swojej matki, to ona zawsze była tą dorosłą w rodzinie. Opieka nad domem, siostrą oraz matką pozbawiła ją jej własnych marzeń. Nie poszła na studia medyczne, opuścił ją ukochany chłopak, całe życie przelatywało jej między palcami. Nawet gdy siostra wyprowadziła się z domu i założyła własną rodzinę, Nina i tak pozostała na wyspie by doglądać interesów matki. Bonnie, czyli matka nigdy nie dorosła do roli rodzicielki i zawsze lepiej się czuła gdy była traktowana jak dziecko. To po prostu lekkoduch w ciele dorosłej kobiety. Cała ta sytuacja odbiła się również na młodszej siostrze Niny, która całe życie była pod opieką siostry i to ją traktowała jak matkę. Kobieta ma ustabilizowane życie, kochającego męża, a niestety czegoś jej brakuje. Po odpowiedzi udaje się do rodzinnego domu, wystawiając na próbę męża jak i całe swoje małżeństwo. Czy Nina przejrzy na oczy i zawalczy o swoje marzenia? Czy Averil, uwolni się od ochronnego parasola, który zawsze roztaczała nad nią siostra? Czy Bonnie dorośnie? Trzy kobiety, trzy różne charaktery. Czy dojdą ze sobą do porozumienia? Czy każda z nich zacznie wreszcie żyć własnym życiem? Los wystawi je próbę, a czy sobie z nią poradzą, tego musicie dowiedzieć się sami.

Autorka stworzyła powieść, która niesamowicie mi się spodobała. Pokazała mi w niej jak ważny w życiu człowieka jest los i przeznaczenie oraz jak inni ludzie potrafią odmienić nasze życie. Pozwalają dostrzec nam to coś co cały czas gdzieś umyka nam między palcami i spojrzeć na świat innymi oczami, dostrzec marzenia oraz pragnienia. A co my zrobimy z nową odkrytą wiedzą zależy tylko i wyłącznie od nas. Tak właśnie będzie w przypadku naszej głównej bohaterki, która zrozumie, że zawsze jest czas na zmiany. Czy się ich podejmie... już Wam nie zdradzę.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o wątku miłosnym, który pojawia się w tej powieści i który odgrywa dość ważną rolę w całej fabule powieści. Od lat w życiu Niny nie było żadnego mężczyzny, a w ciągu jednego dnia pojawi się ich dwóch. Każdego z nich kobieta zna z odległej przeszłości, a panowie spróbują zawalczyć o uczucia Niny. Co z tego wyniknie? Zdradzę Wam tylko tyle, że z tego powodu będzie niejedno zamieszanie.

Autorka stworzyła bardzo wyraziste i charakterystyczne postacie, które w mgnieniu oka obdarzamy uczuciami, niestety nie zawsze pozytywnymi. Bardzo polubiłam Ninę oraz Dylana. Ninę za jej hart ducha i stalowe nerwy, a Dylana za jego dojrzałość, delikatność, i to że potrafił przyznać się do błędu. Gorzej było z Bonnie, Averil oraz Kyle'em. Strasznie irytowało mnie zachowanie Bonnie, która zachowywała się cały czas jak rozkapryszone dziecko z ciągłymi pretensjami do Niny, która wszystko za nią robiła. Postępowanie Averil momentami doprowadzało mnie do szewskiej pasji, ale kładłam to na karb tego, że ciągle szukała akceptacji Niny i sama bała się podejmować jakiekolwiek decyzje. A za to Kyle kojarzył mi się z młodym napalonym byczkiem. ;)

Niemniej to, że nie polubiłam kilku bohaterów nie zmienia mojej oceny książki. Powieść jest bardzo dobrze napisana, jest wciągająca i ciężko się od niej oderwać. Spędziłam przy niej kilka wspaniałych godzin i ani minuty się nie nudziłam.

Gorąco polecam!
Link do recenzji

Dzisiejsza książka zalicza się do tych powieści obyczajowych, które nie są zbyt trudne, zbyt poważne i zbyt ciężkie, jednak nie są też zwykłymi "czytadłami", które nas odmóżdżają ;) Ta książka to opowieść o życiu pewnej kobiety, która tak naprawdę nie jest szczęśliwa, która całe swoje życie poświęciła dla innych zapominając całkowicie o sobie, która jest samotna i niespełniona zarówno w strefie miłosnej jak i zawodowej, choć nie ma w zwyczaju narzekać więc trwa w tym stanie... Powieść ta z jednej strony porusza dosyć poważne tematy, z drugiej jednak strony napisana jest z tak zwanym przymrużeniem oka więc czyta się dosyć lekko i szybko.

Nina jest 30-letnią kobietą, która nadal mieszka z matką. Tak naprawdę to wcale nie dlatego, że jest życiową ofermą i nie potrafi sobie poradzić sama, wręcz przeciwnie. Jej matka jest osobą, która zdecydowanie potrzebuje pomocy, którą trzeba pilnować, bo sama nie ma z pewnością głowy do żadnych poważnych domowych spraw, opłat czy napraw. Nina mimowolnie stała się męczennicą, która poświęciła swoje życie i swoje szczęście dla innych. Już jako kilkuletnia dziewczynka dawała się wykorzystywać swojej matce. Kiedy ta wyruszała na parotygodniowe łowy w poszukiwaniu "skarbów" do swojego antykwariatu Nina zostawała w domu opiekując się młodszą siostrą. Była jej bardziej jak matka niż jak siostrzyczka. To Nina całe życie zajmowała się zarówno siostrą, jej wykształceniem, domem, opłatami, a także sklepem matki. Poświęciła swoje wykształcenie, swoje wymarzone studia, aby pójść do pracy i móc wysłać na studia swoją młodszą siostrę. Poświęciła swoją wielką pierwszą miłość, aby zostać w malutkim miasteczku i opiekować się matką, domem i sklepem. Cały czas myśli o tym co by było gdyby, jednak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma szans na żadne zmiany, że spędzi w tej dziurze samotnie resztę życia pilnując matki, naprawiając jej błędy i kłócąc się z siostrą, która mimo tego, że ma wszystko jest niezadowolona z życia... Jednak wszystko zaczyna się powoli zmieniać kiedy na horyzoncie w jednym czasie pojawia się dwóch przystojniaków. Jeden z nich to pilot myśliwca, którego zna z dzieciństwa i który jasno daje jej dp zrozumienia czego od niej chce. Drugi natomiast to jej pierwsza wielka miłość, z którym planowała ślub, z którym miała plany na przyszłość i który ją porzucił wiele lat wcześniej... Obaj panowie zaczynają się o nią starać, a ona akurat teraz ma naprawdę niezły bajzel w rodzinie, który koniecznie musi uporządkować...

Jak myślicie, którego z panów wybierze? Co zrobi dalej ze swoim życiem? Czy uda się jej spełnić swoje najskrytsze marzenia? Czy opuści rodzinną wysepkę i wyruszy w świat? Co ma wspólnego z tym wszystkim pewien okropnie brzydki obraz? Czy to możliwe, że obraz może odmienić człowiekowi życie? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w tej książce i jeśli zaciekawiła Was ona choć trochę to z pewnością z chęcią po nią chwycicie :)

Powie Wam, że ja od początku czytałam tę książkę z zainteresowaniem. Choć jestem raczej fanką romansów, pięknych, przesłodzonych, idealnych, pełnych miłości, motylków w brzuchu i latania 3 metry nad ziemią, a tutaj raczej takich tematów brakowało to jednak mimo wszystko czytało mi się tę powieść fajnie, z zainteresowaniem i naprawdę szybko. Byłam ciekawa co się wydarzy dalej i czytałam w każdym wolnym momencie, w efekcie skończyłam czytać raz dwa. Jednak muszę przyznać się Wam, że nieco irytowały mnie bohaterki. Takie one niezadowolone, takie narzekające, momentami ich podejście do różnych spraw bardzo mnie wkurzało. Ich przemyślenia także nie zawsze budziły moją aprobatę. czasem miałam ochotę powiedzieć im kilka słów do wiwatu, ciekawe co by zrobiły ;) Ale nie było to aż tak straszne i denerwujące, aby odstraszyć mnie od książki, mimo tych kilku minusów jestem zadowolona z lektury i polecam ją wszystkim, których taka mało miłosna i bardziej życiowa tematyka interesuje...

Cała książka jest lekką powieścią, którą bardzo szybko się czyta. W powieści poznajemy kobietę, która nie jest w stanie spełniać swoich marzeń. Wszystkie obowiązki są zrzucone na Ninę,a cały ich ciężar nie daje spokojnie żyć bohaterce.W pewien sposób kobieta wzięła odpowiedzialność za swoją matkę i siostrę,które nie potrafią poradzić sobie z dorosłym życiem.Autorka pokazała Ninę jako kobietę,która mimo natłoku obowiązków jest silną i odważną kobieta.Kobietą która jest w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Polecam wszystkim lekką powieść na letnie wieczory

Okładka- moim zdaniem jest niesamowita! Bije od niej magiczna siła oraz niespotykana tajemniczość. Kolorystyka w jakiej jest utrzymana okładka bardzo pobudza wyobraźnię. Zdecydowanie mi się okładka podoba, a wam również wpadła w oko?

Dosięgnąć gwiazd to historia o pewnej dziewczynie o imieniu Nina, której matka jest lesbijką. Posiada ona również młodszą siostrę Averil, która niestety już nie mieszka z nimi tylko daleko od nich i jest już zamężna. Z Niną i jej mamą mieszka matki partnerka. Dziewczyna jest zadowolona, że mama ma drugą połówkę ponieważ partnerka matki trzyma wszystko w ryzach i stawia ją do pionu. Obie kobiety posiadają sklepik z nieużytecznymi gratami, a Nina go stale pilnuje. Nawet kiedy matka wyjeżdża na łowy. Niestety dziewczyna ma już 30-tkę na karku i tak naprawdę nic nie osiągnęła w życiu. Marzyła, aby zostać lekarzem, ale w końcowym efekcie została tylko pielęgniarką. Zrezygnowała ze swoich marzeń ponieważ ciągle musiała pilnować nieodpowiedzialnej matki oraz młodszej siostry i nigdy nigdzie nie wyjechała. Pewnego dnia na wyspie zjawia się jej były chłopak Dylan oraz dawny jej znajomy Kyle. Ich drogi się krzyżują. Tak szczerze mówiąc trochę było mi szkoda Niny, ale potem jakoś już coraz mniej. Za to dwóch osobników płci męskiej bardzo, ale to bardzo polubiłam, a dlaczego? Tego musicie się same dowiedzieć czytając tą książkę. Cała opowieść niesie ze sobą pewne przesłanie, że trzeba spełniać swoje marzenia. Zgodzicie się z tym? Bo ja myślę, że tak. Ogólnie książka bardzo fajna, a zakończenie jest też ciekawe. W całej tej opowieści znajduje się wiele ciekawych historii i niespodzianek. Czytając powieści obyczajowe tego wydawnictwa zazwyczaj każda mi się podobała i co jest bardzo ciekawe szybko się je czyta. Tą lekturę pochłonęłam w dwa dni. Jest to bardzo ciekawa i zarazem lekka lektura. Polecam ją zdecydowanie romantyczkom. I jak zawsze na koniec moje standardowe pytanie co o niej sądzicie?

Pozdrawiam :)

Ostatnio często dopada mnie kryzys czytelniczy. Po pięćdziesięciu stronach mam już dość, nad czym bardzo ubolewam, bo na półkach stoi mnóstwo wspaniałych tytułów, które tylko czekają, aby po nie sięgnąć. Na szczęście kilka dni temu wpadła w moje ręce powieść Susan Mallery "Dosięgnąć gwiazd", dzięki której skończyła się zła czytelnicza passa.

Nina Wentworth poświęciła wiele lat swojego życia, aby utrzymać na wodzy sprawy rodzinne. Wszystko za sprawą matki, która jest wielkim lekkoduchem i nie za bardzo przejmuje się tym, co się wokół niej dzieje. Kobieta nie zna pojęcia odpowiedzialność. Nie zna pojęcia konsekwencja. Wszystko pozostaje zatem na głowie trzydziestoletniej Niny. Czy jednak codzienność dziewczyny, polegająca na poprawie błędów matki, jest tym, o czym zawsze marzyła? Pewnego dnia na jej drodze pojawia się dwóch przystojnych mężczyzn, którzy mogą przyczynić się do wielkich zmian w życiu Niny...

Ta książka uświadomiła mi jedno, a mianowicie to, że los naprawdę może odmienić naszą codzienność w każdej chwili. Zwłaszcza w tej, w której najmniej się tego spodziewamy. Może nam postawić na drodze ludzi, dzięki którym nagle zrozumiemy, że czasami trzeba spojrzeć na siebie i tylko na siebie, na własne pragnienia, marzenia, na własne JA. Innym razem jedna podjęta przez nas decyzja może w przyszłości zaowocować spełnieniem największych pragnień, które dotąd były nieosiągalne. O tym przekonała się również nasza główna bohaterka.

Warto też zwrócić uwagę na młodsze rodzeństwo Niny, które stanowi Averil. Dziewczyna skorzystała z pomocy starszej siostry, dzięki której mogła ukończyć studia. Jej życie wydaje się poukładane. Ma pracę, dom i kochającego męża. Czego chcieć więcej? Jednak ona wciąż czuje, że czegoś jej brak. Nie może odnaleźć samej siebie, dlatego postanawia odwiedzić swoją rodzinną wyspę. Tam stara się dojść do porozumienia z samą sobą. Rozwiązać problem, który wciąż w niej tkwi. Pomimo tego, że siostry długo za sobą tęskniły, wciąż dochodzi między nimi do kłótni. Jednak w ich sprzeczkach można zauważyć pewną, powiedzmy, równowagę. Averil patrzy głównie na siebie i swoje problemy. Nina swoje plany i marzenia odkłada gdzieś na bok i zajmuje się pomaganiem innym. I jedna i druga czują, że coś jest nie tak. Dzięki ich zachowaniu i postrzeganiu świata dochodzi się do wniosku, że nie można być całe życie egoistą, a z drugiej strony nie należy popadać w skrajność i całego siebie poświęcać dla dobra innych, bo nie wystarczy nam czasu na spełnianie własnych pragnień. We wszystkim trzeba zachować umiar.

Oczywiście, nie należy w przypadku tej powieści pominąć wyraźnego wątku miłosnego, który odgrywa znaczącą rolę. Nagle w życiu Niny pojawia się dwóch mężczyzn. Kyle - przystojny, pewny siebie, pełen energii pilot wojskowy i Dylan - jej pierwsza i największa miłość, którą utraciła wiele lat temu. Na początku sytuacja wydaje się być prosta. Romans bez zobowiązań i czysta przyjaźń. Sprawy jednak przybierają nieco innego obrotu. Ninie pozostaje zadecydować, którą drogę wybrać. Wszak podobno stara miłość nie rdzewieje... Swoją drogą to też ciekawe, że osoby, które kiedyś były dla nas kimś ważnym, z jakiegoś powodu znikają, a później pojawiają się ponownie w naszym życiu... Wszystko ma czemuś służyć. Podobno nic nie dzieje się bez przyczyny...

Cóż można powiedzieć o matce Niny oraz Averil? Zdecydowanie nie przepadam za tą kobietą. Nie do końca przemawiają do mnie ludzie, którzy już dawno powinni zachowywać się odpowiedzialnie i racjonalnie, a wciąż mają w sobie więcej z dziecka niż z dorosłego. Poza tym osoby dojrzałe nie powinny być tak bezmyślne i nie powinny udawać, że w życiu za nic nie ponosi się konsekwencji. Dlatego postępowanie tej bohaterki oceniam na zdecydowane NIE.

"Dosięgnąć gwiazd" to bardzo przyjemna i lekka lektura. Idealna na letnie dni. Zapewnia doskonałą rozrywkę, a przy okazji daje coś nie coś do myślenia. Czyta się ją błyskawicznie. Polecam zwłaszcza czytelniczkom gustującym w obyczajówkach i historiach miłosnych.

Nina Wentworth poświęciła wiele...

Miła i przyjemna. Polecam!

Miła i przyjemna. Polecam!

• 2016
  • Literatura kobieca
  • 🗝️ Kredens Mgłą Osnuty
  • Ona jedna a ich dwóch- kogo wybrać

Dodaj cytat z książki Dosięgnąć gwiazd