Oświecenie żydowskie w Królestwie Polskim wobec chasydyzmu

Wydawnictwo: Cyklady
historyczna

Książka opisuje burzliwe dzieje stosunków między dwoma najważniejszymi ruchami żydowskimi w XIX-wiecznej Europie. Zarówno oświecenie żydowskie, jak i ruch chasydzki przedstawione zostały w nowatorski sposób, co jest szczególnie istotne wobec ubóstwa polskiej literatury na oba te tematy. Autor uwzględnił wszystkie aspekty tego sporu, odtwarzając niezbadane dotąd fragmenty życia społecznego Żydów polskich w XIX wieku.

E_P_Fandorin | 2012-12-18
Maciej | 2012-10-26