Historia świata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Historia świata to trzytomowa, wyjątkowa i nowoczesna encyklopedia, zawierająca ponad 5500 haseł z zakresu dziejów politycznych, ustrojowych i wojskowych, uwzględniająca też historię społeczno-gospodarczą. Przedstawia wszystkie kontynenty, kręgi kulturowe i epoki, od formowania się najstarszych cywilizacji, po najnowsze wydarzenia z pierwszych lat XXI wieku. Historia Polski została uwzględniona w zakresie niezbędnym do poznania dziejów naszych sąsiadów i Europy, co nadaje encyklopedii uniwersalną (europejską) optykę. Najważniejsze hasła encyklopedyczne przedstawione są w postaci bogatych w ciekawostki, obszernych, ilustrowanych artykułów. W encyklopedii znajdują się: - zarysy dziejów państw, regionów i krain, zarówno współczesnych jak i historycznych, - hasła poświęcone kluczowym dla historii procesom, wydarzeniom, instytucjom, grupom społecznym, ruchom i organizacjom politycznym, - biogramy władców, polityków, wodzów, myślicieli i teoretyków, - teksty źródłowe i cytaty, - zestawienia tabelaryczne monarchów, prezydentów i premierów, - ponad 20 drzew genealogicznych dynastii europejskich, ponad 2000 ilustracji, w tym 200 map.

Piotr Baron | 2015-12-06
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam