Kombi. Słodkiego miłego życia. Prawdziwa historia

Wydawnictwo: InRock
kombi, muzyka, rock,
LubimyCzytać

Historię ciekawą i zaskakującą, zwłaszcza wobec powielanych przez media nieprawdziwych informacji na temat Kombi. Korzeniewski sięga w pytaniach, aż do dzieciństwa Łosowskiego, aby czytelnik mógł dowiedzieć się więcej o kompozytorze takich hitów jak „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu”, „Bez ograniczeń energii” (czołówka programu „5-10-15” w TVP). O jego dzieciństwie pod znakiem rysowania i młodzieńczym wejściu w świat muzyki. Łosowski opowiada o założeniu zespołu, zmianach stylu muzycznego i nazwy oraz o kolejnych składach muzyków. Opowiada o swoich kultowych klawiszach, o wielkich przebojach, a także o niebezpiecznych przygodach w Casablance, ogoleniu głowy na łyso, nocach na lotnisku w Taszkiencie i karaluchach w zupie. Historia zespołu przeplata się w opowieści artysty z dramatem w jego życiu rodzinnym. Książkę kończy informacja o „Nowym Albumie”, którego wydaniem zespół wkroczył w jubileuszowy rok 40-lecia istnienia Kombi.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Krzysiek | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Wywiad rzeka. Czyta się dość szybko, lektura idealna na jedno posiedzenie. Warto poznać historię Kombi ze strony jego twórcy. Szkoda że książka została napisana we współpracy z osobą związaną nadal z Kombi. Często Łosowski przejmuje stery rozmowy i pomija wątki, które zręczny autor mógłby pociągnąć dalej. Czuć ten niewykorzystany potencjał, zwłaszcza gdy mówimy o 40-letnim zespole. Bardziej to biografia Łosowskiego z gościnnymi wstawkami o pozostałych muzykach. Niemniej książka jest warta przeczytania.