Aplikacja radcowska. Pytania. Odpowiedzi. Tabele.

Wydawnictwo: C. H. Beck
Grot

Zbiór znowelizowanych, szczegółowych testów jednokrotnego wyboru wraz z prawidłowymi odpowiedziami i podaniem podstawy prawnej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

Elgie | 2018-10-24
Przeczytana: wrzesień 2017

No cóż, egzamin zdałem, więc ocenić mogę tę książkę tylko pozytywnie.

Grot | 2016-07-13

Wreszcie zakreśliłem ostatnie pytanie, a jest ich sporo - prawie dziesięć tysięcy !!

Wszystko są to testowe pytania z alternatywą trzech odpowiedzi do wyboru z których tylko jedna w każdym pytaniu jest poprawna (tyle dobrego, że na egzaminie nie będzie pytań wielokrotnego wyboru, choć większość pewnie obleje z piszącym te słowa na czele, jak wynika ze statystyk z ubiegłego roku)

Ogólnie książka jest podzielona na pytania z działów;

Prawo konstytucyjne
Prawo cywilne
Prawo handlowe
Prawo karne
Prawo pracy
Prawo administracyjne
Prawo budowlane i mieszkaniowe
Prawo Unii Europejskiej
Prawo korporacyjne (radcowie prawni i adwokatura)

Trzeba przyznać, że jest to rewelacyjna kniga. Pytania konkretnie w stylu tych jakie są na egzaminie wstępnym na aplikacje (nawet zaznaczone są pytania, które pojawiały się w ostatnich latach na egzaminie.

Ponadto książka zawiera ciekawe statystyki, odnośnie procentowych szacunków pytań z każdej dziedziny prawa, jakie pojawiały się na egzaminach....