Velvet #1 - U kresu

9788361319702
Image Comics
komiksy
Bastard

Twórcy bestsellerowego komiksu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz przedstawiają thriller szpiegowski pełen zwrotów akcji! Velvet Templeton jest osobistą sekretarką naczelnika wyjątkowo tajnej agencji szpiegowskiej. Młoda kobieta zostaje wciągnięta w skomplikowaną sieć intryg, morderstw i tajemnic, gdy najlepszy tajny agent na świecie ginie podczas misji. Jednak największa z tajemnic kryje się w...

Velvet Templeton jest osobistą sekretarką naczelnika wyjątkowo tajnej agencji szpiegowskiej. Młoda kobieta zostaje wciągnięta w skomplikowaną sieć intryg, morderstw i tajemnic, gdy najlepszy tajny agent na świecie ginie podczas misji. Jednak największa z tajemnic kryje się w przeszłości Velvet – mroczny sekret zburzy cały jej świat.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Velvet #1-5.

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Velvet-U-kresu-tom-1/162

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Velvet-U-kresu-tom-1/162

czechu | 2017-07-19

ciekawa ale nie porywajaca

PolishPopkulturę | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Wow, nie spodziewałem się, że to może być aż tak dobre. Jasne, to wciąż czytadło, ale takie naprawdę z górnej półki (a przy okazji zdecydowanie najlepszy komiks szpiegowski, jaki dotąd wpadł mi w ręce). Polecam każdemu w sumie - nawet, jeśli (tak jak ja) myślicie, że to nie wasze klimaty.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

giera | 2016-07-13

(...) Serial "Velvet" ukazuje się w Image Comics od października 2013 roku; ma status „ongoing”, czyli wciąż jest w produkcji, do tej pory ukazało się 14 zeszytów, kolejny zapowiadany jest na lipiec. Za scenariusz odpowiada Ed Brubaker, a za rysunki Steve Epting. Pierwszego z panów nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać, wystarczy wspomnieć, że „Fatale” czy „Gotham Central” wyszły spod jego pióra. Natomiast rysownik nie jest w naszym kraju specjalnie znany, choć ma na swoim koncie koprodukcję z Brubakerem przy „Zimowym Żołnierzu”, która ukazała się w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Tyle tytułem wstępu, teraz zobaczymy, co ma do zaoferowania ich najnowsza wspólna produkcja.

Główną bohaterką jest niejaka Velvet Templeton, która pracuje jako sekretarka w tajnej agencji szpiegowskiej. ARC-7 jest głęboko utajoną instytucją, że o jej istnieniu wie bardzo niewielu. Akcja rozpoczyna się w 1973 roku w Paryżu, gdzie zostaje zdekonspirowany i zamordowany Jefferson Keller...

Marek Adamkiewicz | 2016-06-17

O tym, że Ed Brubaker umie pisać historie szpiegowskie, wiadomo chociażby za sprawą Zimowego Żołnierza. O tym, że Ed Brubaker umie pisać historie, w których prym wiodą silne i tajemnicze kobiety, wiadomo za sprawą Fatale. W rozpoczętym w 2013 projekcie, scenarzysta łączy więc to, co w teorii wychodzi mu bardzo dobrze. Velvet to historia szpiegowska, której główna bohaterka skrywa niejedną tajemnicę, i w której nic nie jest tym, czym wydaje się być na pierwszy rzut oka. Fabuła, czujący klimat scenarzysta, wysoka forma pisarska, a także odpowiednio dobrany ilustrator – to wszystko musi zagrać, by efekt końcowy robił dobre wrażenie. Jak jest w przypadku Velvet?

Velvet Templeton jest sekretarką w wyjątkowo tajnej agencji szpiegowskiej. O istnieniu ARC-7 nie wiedzą nawet agenci innych organów wywiadowczych. Gdy podczas wykonywania misji w terenie ginie X-14 – najlepszy tajny agent instytucji, a winnym morderstwa okazuje się być ktoś, kogo nie sposób było o to wcześniej podejrzewać,...