Rozważni i romantyczni

Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
The Reluctant Bride
romans, romans historyczny
mida189

Anglia, 1811 rok. Nagła i tragiczna śmierć Garetha Rushforda była wstrząsem dla jego żony i córek, ale to, co nastąpiło potem - prawdziwą klęską. Zostały bez dachu nad głową i środków do życia. Cały majątek rodziny poszedł na spłacenie karcianych długów, o istnieniu których nic nie wiedziały. Gdy złożył im wizytę wierzyciel, lord Isham, były oburzone. Dlaczego je nachodzi?! Przecież już...

Anglia, 1811 rok.

Nagła i tragiczna śmierć Garetha Rushforda była wstrząsem dla jego żony i córek, ale to, co nastąpiło potem - prawdziwą klęską. Zostały bez dachu nad głową i środków do życia. Cały majątek rodziny poszedł na spłacenie karcianych długów, o istnieniu których nic nie wiedziały. Gdy złożył im wizytę wierzyciel, lord Isham, były oburzone. Dlaczego je nachodzi?! Przecież już wziął, co mu się należało! Oburzenie szybko ustąpiło miejsca zdumieniu, kiedy gość wyjawił, z czym przyszedł. Oto ni mniej, ni więcej ten najbardziej pożądany kawaler w Londynie oświadczył się o jedną z panien Rushford. One same miały zdecydować, która zostanie jego żoną...

źródło opisu: tylna okładka

źródło okładki: skan własny

Mili | 2019-04-05

India, aby ratować rodzinę przed nędzą,  przyjmuje oświadczyny Ishama, mężczyzny który przyczynił się do ich upadku.
Im bliżej poznaje narzeczonego, tym bardziej zmienia o nim zdanie, bo okazuje się, że Isham wcale nie jest taki podły, jak jej się wydawało.

Większość książki zasługiwała na sześć gwiazdeczek, bo choć mozolnie, akcja toczyła się obiecująco. Zbyt dużo uwagi poświęcono problemom robotników i dzieciom jako taniej sile roboczej. Nie mogłam też poznać spojrzenia Ishama na całą sprawę, bo autorka skupiła się na punkcie widzenia Indi, lecz czekałam na ten moment, w którym prawda wyjdzie na jaw.

Niestety.
Finał okazał się melodramatyczny i słabiutki, wpłynął on na obniżenie mojej oceny do czterech gwiazdek.
Autorka miała całkiem dobry pomysł, ale troszkę zabrakło talentu do jego realizacji, co doskonale widać pod koniec.

alja | 2018-10-30
Przeczytana: 09 listopada 2018