Rozważni i romantyczni

Okładka książki Rozważni i romantyczni Meg Alexander
Okładka książki Rozważni i romantyczni
Meg Alexander Wydawnictwo: Harlequin Enterprises Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
The Reluctant Bride
Harlequin Enterprises
2003-01-01
2003-01-01
Weronika Żółtowska
romans romans historyczny

India, aby ratować rodzinę przed nędzą,  przyjmuje oświadczyny Ishama, mężczyzny który przyczynił się do ich upadku.
Im bliżej poznaje narzeczonego, tym bardziej zmienia o nim zdanie, bo okazuje się, że Isham wcale nie jest taki podły, jak jej się wydawało.

Większość książki zasługiwała na sześć gwiazdeczek, bo choć mozolnie, akcja toczyła się obiecująco. Zbyt dużo uwagi poświęcono problemom robotników i dzieciom jako taniej sile roboczej. Nie mogłam też poznać spojrzenia Ishama na całą sprawę, bo autorka skupiła się na punkcie widzenia Indi, lecz czekałam na ten moment, w którym prawda wyjdzie na jaw.

Niestety.
Finał okazał się melodramatyczny i słabiutki, wpłynął on na obniżenie mojej oceny do czterech gwiazdek.
Autorka miała całkiem dobry pomysł, ale troszkę zabrakło talentu do jego realizacji, co doskonale widać pod koniec.

Ciekawa...

Ciekawa...

Dość ciekawa lektura.

Dość ciekawa lektura.

2067

Bardzo dobra mini powieść obyczajowa.
Wiem. Nie jestem obiektywna. Bardzo subtelne nawiązanie do mojej ulubionej autorki upoważnia mnie jednak do takiej jednostronnej oceny.

Bardzo dobra mini powieść obyczajowa.

• Romans historyczny
  • 52 - 2019
  • Kostiumowo
  • Romans historyczny ♥
  • Rok 2020

Dodaj cytat z książki Rozważni i romantyczni