Nie zadręczaj się drobiazgami, nastolatku

Tłumaczenie: Magdalena Hermanowska
Wydawnictwo: Rebis
Don't Sweat
978-83-7510-264-2
drobiazgi, nastolatki
poradniki

Ta książka pomoże każdemu nastolatkowi zachować wiarę w przyszłość i szacunek do siebie. Masz piegi, nosisz okulary, nie znasz hiszpańskiego, zakochałeś się w Dodzie, rodzice cię nie rozumieją, a szkoła... szkoda słów. Same gigantyczne problemy. Ale jest ratunek! Weź do ręki tę książkę. Sympatyczne historyjki sprawią, że to, co Cię dręczy i spędza Ci sen z powiek, może się okazać zwykłym drobiazgiem. Książka Carlsona pomoże każdemu nastolatkowi zachować wiarę w przyszłość i szacunek do siebie.

Mia | 2016-02-08

Poradnik zawiera 100 porad dla nastolatków sprowadzających się do jednego stwierdzenia: aby nie zadręczać się drobiazgami.
Jest to najlepszy poradnik, z jakim się spotkałam. Czytając go, nie czuje się natłoku dobrych rad. Autor posługuje się prostym językiem i wykazuje dużo zrozumienia dla młodzieży. Sam wielokrotnie podkreśla, że pamięta, jak to jest być nastolatkiem. Pokazuje, jak ważna w życiu jest każda ze stu porad i dlaczego warto ją zastosować. Dzięki tej książce dużo się nauczyłam.
Polecam!

Eliszeba | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, ✿ 2014 ✿
Przeczytana: 18 lutego 2014

Nie jestem już nastolatką od dobrych kilku lat, ale już pierwsze otwarcie książki Richarda Carlsona przekonało mnie, że jest to poradnik ze wszech miar uniwersalny i mimo że bezpośrednio odniesiony do ludzi młodych, mających naście lat, rady i strategie w nim zawarte doskonale sprawdzają się w każdym wieku. Duża w tym zasługa autora, który pisze językiem prostym, ale wcale nie uproszczonym, co ma olbrzymie znaczenie również w przypadku nastolatków. Mogą być pewni, że autor traktuje ich poważnie i nie prawi pustych banałów.
Książka zawiera 100 strategi, prostych i praktycznych rad, jak korygować swoje podejście do codziennych zdarzeń, innych ludzi oraz swojej osoby. Wszystkie mają przede wszystkim uświadamiać, że jesteśmy w znacznym stopniu w stanie kontrolować swoje reakcje i samopoczucie. Podążając za kolejnymi rozdziałami nie czuje się natłoku dobrych rad, wręcz przeciwnie. Uczymy się, jak krok po kroczku czynić nasze życie lepszym, przyjemniejszym.
Moim najbliższym celem jest...

Haniatling | 2016-11-03
michalinapl | 2016-04-24