Radość niedoskonałości

Tłumaczenie: Janusz Ruszkowski
Cykl: Seria owocowa
Wydawnictwo: Replika
The joy of doing things badly
83-60383-05-6
krytyka, ideał, być sobą
poradniki
Ag2S

Wydaje się nam, że aby zdobyć czyjąś miłość, musimy być idealne. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Jesteśmy kochane za nasze niedoskonałości, za nasze śmieszne buzie, kaczy chód, słoniowy taniec, fałszowane piosenki. Wydaje się nam, że wszystko, co robimy, musi zostać przez kogoś docenione, i zapominamy, że czystej, nieocenzurowanej radości życia we własnej skórze możemy doświadczyć jedynie wówczas, gdy zdołamy wyzwolić się z objęć zarówno naszych fanów, jak krytyków. Możemy malować po prostu dla siebie. Możemy śpiewać na całe gardło w pustym biurze, kiedy już wszyscy pójdą do domu, i tańczyć tango solo w swoim saloniku. Nikt nie może nas powstrzymać przed upieczeniem sufletu, który opada, i zjedzeniu go w zaciszu własnej kuchni. Wierzcie mi: czekolada nie musi być piękna, żeby była smaczna.

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1

AuroraBorealis | 2014-10-12
Przeczytana: 12 października 2014

Zbiór życiowych opowiastek autorki, Afroamerykanki po 30stce, dziennikarki, pisarki, w której myślę każdy znajdzie coś dla siebie.

Na kartach tej książki pomiędzy słowem pisanym znajdziemy różnego rodzaju rysunki ,a to słodkich serduszek, czterolistnych koniczynek, miski pełnej owoców czy choćby tabliczki świeżo rozpoczętej, nadgryzionej czekolady.

Tak czekolady, bo której z nas czasem nie jest smutno i ma syndrom nielubienia siebie, ma gorszy dzień, kiedy to najchętniej zakopałaby się głęboko w pościeli z kubełkiem ulubionych lodów czy wcześniej już wspomnianą słodkością w łapce, oglądającą komedie romantyczne i która reaguje fochem na męża czy dzieci nie mówiąc już czasem o teściowej (na szczęście moja jest wyrozumiała :)), a bez przysłowiowego kija lepiej nie podchodź.
My kobiety tak już mamy, że naszym życiem sterują w dużej mierze hormony, które wywołują nasze różne, wprost różniste humory mniejsze czy większe. Aż czasem sama się dziwię, że nasi mężowie, partnerzy (i...

Inna_odInnych | 2013-08-12
Przeczytana: 29 marca 2016

Jedną z dwóch rzeczy, które mnie zaintrygowały i zachęciły do przeczytania książki, to jej opis. Drugą rzeczą oczywiście jest sam tytuł, który już od razu wpadł mi w oko, kiedy książka stała na półce w bibliotece. To nie jest powieść czy opowiadanie. Ktoś mógłby nazwać „Radość Niedoskonałości” poradnikiem, ale… nie zgodziłabym się z nim. To nie jest poradnik, w którym mamy wyłożone na tacy jak np. sprzątać, gotować, robić zakupy, jak… żyć. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tego rodzajem książki. Chyba głównie dlatego, że nie czytam autobiografii etc. Ale nie, to też nie jest autobiografia. Więc co to jest? „Osobisty przewodnik po życiu, miłości i babskiej lekkomyślności” — możemy przeczytać to na okładce. Veronica w swojej książce opisała swoje życie. A w zasadzie opisała to, czego się nauczyła podczas ponad 30 lat. Jak nauczyła się akceptować siebie i być szczęśliwą.

Cenię Veronicę za to, że opisała wszystkie swoje niedoskonałości. Wspomniała o swoim trudnym dzieciństwie,...

virginia1982 | 2010-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2010

Lekka ale niegłupia lektura, w sam raz na wakacje. Początkowo nie byłam do niej przekonana, ale z każdą stroną podobała się co raz bardziej. Optymistyczna, ciepła, polecam!

ada | 2010-10-13
Przeczytana: sierpień 2009

"Jednych ludzi spotykamy na chwile, innych na całe życie"

"Miłość nie musi trwać wiecznie, żeby była prawdziwa"

Sanoja | 2015-07-05
Przeczytana: 21 września 2015