Podręcznik dla duszy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poradniki

Niniejsza książka została napisana tak, by można było z niej nieustannie korzystać, odkrywać na nowo jej treści i by stała się tematem rozmyślań czy dyskusji. Jest to zbiór trzydziestu esejów, które przedstawiają wizję duchową eksploracji, jak wygląda życie, gdy staje się przejawem duszy.

augustynka1607 | 2011-09-10

Książka ,, Podręcznik dla duszy” pod redakcią Richarda Carlsona i Benjamina Shielda jest zbiorem trzydziestu esejów słynnych pisarzy amerykańskich m.in.: Lynn Andrews, Joan Borysenko, Weyne Dyer i John Gray. Ta literatura została przetłumaczona przez Justynę Grzegorczyk i wydana w 2004 roku przez Wydawnictwo Zysk - S- ka.
Wyżej wspomniane eseje poruszają tematykę dotyczącą naszego indywidualnego rozwoju wewnętrznego i pracy nad własną duszą. Wiele razy autorzy dotykają zagadnienia codziennej kontemplacji, wspominając ją jako czynność której się codziennie oddają i czują się przez to wolni. Fascynujące w tej książce jest to, że przejawia się w niej tak wiele różnych osobowości, a łączą je jakże wspólne wnioski. Można by rzec, że mówią prawdy które są uniwersalne i bardzo bliskie nam wszystkim. Czytając tą książkę ma się wrażenie, iż przywołuje się skrystalizowaną wiedzę wielu rozpraw filozoficznych jakie możemy poznawać na temat sensu życia i sposobów doznawania harmonii w każdym...

pachnidło | 2016-09-11
Na półkach: 2016, Przeczytane