Podręcznik dla duszy

poradniki
Zysk i S-ka
2004-01-01
2004-01-01

Okładka książki Nie zadręczaj się drobiazgami, nastolatku Karen J. Carlson, Richard Carlson
Nie zadręczaj ... Karen J. Carlson, R...
Okładka książki Nie zadręczaj się drobiazgami w miłości Kristine Carlson, Richard Carlson
Nie zadręczaj ... Kristine Carlson, R...

Książka ,, Podręcznik dla duszy” pod redakcią Richarda Carlsona i Benjamina Shielda jest zbiorem trzydziestu esejów słynnych pisarzy amerykańskich m.in.: Lynn Andrews, Joan Borysenko, Weyne Dyer i John Gray. Ta literatura została przetłumaczona przez Justynę Grzegorczyk i wydana w 2004 roku przez Wydawnictwo Zysk - S- ka.
Wyżej wspomniane eseje poruszają tematykę dotyczącą naszego indywidualnego rozwoju wewnętrznego i pracy nad własną duszą. Wiele razy autorzy dotykają zagadnienia codziennej kontemplacji, wspominając ją jako czynność której się codziennie oddają i czują się przez to wolni. Fascynujące w tej książce jest to, że przejawia się w niej tak wiele różnych osobowości, a łączą je jakże wspólne wnioski. Można by rzec, że mówią prawdy które są uniwersalne i bardzo bliskie nam wszystkim. Czytając tą książkę ma się wrażenie, iż przywołuje się skrystalizowaną wiedzę wielu rozpraw filozoficznych jakie możemy poznawać na temat sensu życia i sposobów doznawania harmonii w każdym jego dniu. Czyli ,,spoglądaniu na świat oczyma duszy”.
Może to wydać się śmieszne ale pierwszą rzeczą jaką się chce zrobić po skończeniu czytania tej książki to zacząć czytać ją jeszcze raz. Gdyż jednorazowe przeczytanie jedynie lekko muska tak głębokie w niej treści. Treść książki jest adekwatna do tytułu. Jest to w rzeczywiści podręcznik który się poznaje, odkrywa i przyswaja kto wie może przez całe życie.
Dobre książki charakteryzują się tym, że są aktualne i do których chce się wracać. Tak jak do pięknych miejsc, które się chce odwiedzać jak najczęściej i których nie da się zwiedzić za jednym podejściem. I tak jest z tą książką.

Życzę miłej lektury i głębokich przemyśleń - do których zachęcam!

Wyżej wspomniane eseje poruszają tematykę...

• Poradniki//psychologia
  • 2016
  • Z polecenia do kupienia
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Podręcznik dla duszy