Nie zadręczaj się drobiazgami w miłości

Wydawnictwo: Rebis

Brak poczucia bezpieczeństwa, urazy, złość, nadmierny krytycyzm mogą doprowadzić do konfliktów nawet w najlepszym małżeństwie. Ponadto ludzie, którzy są ze sobą od dawna, często zapominają o tym, ze trzeba

Adrian Jeżak | 2014-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

Wiem co sobie pomyślicie, poradnik dla par z problemami? Otóż nie tyle dla tych z problemami co dla wszystkich, którzy chcą aby jego druga połowa była zadowolona z bycia przy tobie.
Zawiera porady i przykłady różnych zachowań ludzi, które moga powodować niemiłe doświadczenia, urazę. Dlaczego mamy nieswiadomie ranic nam kochane osoby kiedy możemy tego uniknąć?To właśnie to pytanie przyświeca tej książce. Po tej lekturze zaczynamy rozumieć swoje prawdziwe relacje. To, że nawet nieświadomie możemy sprawiać komuś ból tym co jest dla nas samych ani trochę rażące. Pewnie pytacie mnie czy to naprawdę działa? Przekonajcie się sami. Tylko pamiętajcie aby obie strony zainteresowanych tą lekturą par zajrzały do tej książki.
Przeczytajcie i oceńcie.
Polecam.
Adrian Jeżak

Marija | 2014-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój
Przeczytana: 09 lipca 2014

Mam mieszane uczucia, co do książki. 1oo praktycznych porad - by urozmaicić i wzbogacić swój związek - dokładnie jest tam ich 100. Dla niektórych osób na pewno będą odkryciem, dla innych tylko wartościowym przypomnieniem,dla kolejnych banałem, na który szkoda czasu. Książka sama w sobie warta przeczytania, niestety mnie irytował w niej sposób przekazu. Zbyt ułagodzony,"ucukrowany". Z jednej strony autorzy(małżeństwo)radzą, a z drugiej piszą .... nie namawiamy Cię , ani nie sugerujemy żebyś .... itd. itp. Bardzo często wyczuwałam asekurację autorów, jakby bali się , że czytelnik zinterpretuje ich przekaz opatrznie. Osobom twardo stąpające po ziemi - doradzam odrobinę cierpliwości w przyswajaniu treści, tym bardziej jeśli nie są religijnymi osobami. Tu trąciło mi troszkę "nawracaniem" ale być może to moje bardzo subiektywne odczucie. Warto się zmierzyć z treścią i wydobyć z książki coś dla siebie. Myślę , że ze 100 rad każdy wybierze przynajmniej kilka, które weźmie sobie do serca....

Mam mieszane uczucia. Jest zbiór kilku rad, np. "Nie wymagaj od partnera więcej niż jest w stanie Ci dać" czy "Nie bądź zazdrosna o dawne miłości". Moim zdaniem książka dobra dla tych, którzy dopiero wkraczają w świat bycia w związku i nie mieli okazji popełnić już kilku błędów, zwłaszcza dla nastolatków. Małżeństwa raczej nikomu to nie uratuje.

Storyland | 2011-09-05
Przeczytana: 2006 rok

To coś wiecej niz poradnik, faktycznie działa jak balsam dla ducha, jeden rozdział przed snem działa jak kubek dobrej herbaty ;-)

ksiazkoholiczka | 2014-07-31
Przeczytana: listopad 2014

Coś czuję, że powinnam do niej cyklicznie wracać.

szwajens | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016