Elżbieta matka królowej Jadwigi

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Jaguś

Książka o dynastii Andegawenów – Ludwiku, jego żonie Elżbiecie z Bośni i dwóch córkach, Marii i Jadwidze. Ich losy splatają się w nierozerwalny węzeł rodzinnych tragedii, zdrady, okrucieństwa i wielkich namiętności.
Elżbieta walczy o władzę, a potem o życie w trawionym wojną domową kraju. Czy uda się jej utrzymać koronę? Czy ulegnie zmowie baronów?

źródło opisu: RYTM, 2016

źródło okładki: google

Justyna | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Miałam nadzieję na szczęśliwe zakończenie, ale jak to w życiu bywa nie wszystko kończy się dobrze.
Lubię książki historyczne, a szczególnie o polskiej królowej Jadwidze, dlatego przeczytanie tej książki było dla mnie przyjemnością.
Polecam.
Warto czytać o dawnych władczyniach:)