Shy

Wydawnictwo: Pearlic
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aivalar

Bardzo nieśmiała dziewczyna z indiańskiego plemienia musi opuścić swój bezpieczny światek i przenieść się do magicznej akademii. Tam odkrywa w sobie wiele talentów, szkoli się w posługiwaniu Magią. Jednak z jej pochodzeniem wiążą się pewne tradycje, których musi przestrzegać, by nie wykląć rodziny z plemienia- jak poślubienie wybranego przez radę plemienia, nieznanego jej mężczyzny. Stwarza to...

Jednak z jej pochodzeniem wiążą się pewne tradycje, których musi przestrzegać, by nie wykląć rodziny z plemienia- jak poślubienie wybranego przez radę plemienia, nieznanego jej mężczyzny. Stwarza to wiele problemów.
Na dodatek również w magicznej sferze zaczyna się dziać coś złego. Czarni Magowie rosną w siłę i Shy jest jedną z nielicznych, którzy są w stanie opanować tą epidemię zła.

źródło opisu: pearlic.pl

źródło okładki: pearlic.pl

Aivalar | 2016-08-10
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Niezręczne czary-mary

Shy z plemienia Ochich jest dokładnie tak nieśmiała, jak jej imię. Mimo to, po ujawnieniu magicznych zdolności, godzi się na przenosiny do Zamkniętej Akademii Magii. Jednak nawet perspektywa rozpoczęcia nowej szkoły nie jest tak bardzo przerażająca jak to, że Shy ma w przyszłości stanąć na czele plemienia. Zanim to nastąpi, musi zgodnie z tradycją poślubić z góry wybranego mężczyznę, którego nawet nie zna. Jakby tego było mało, wyklęci Magowie rosną w siłę i pragną przejąć władzę – Shy i jej przyjaciele muszą stawić temu czoła.

Rzadko mi się zdarza pisać negatywne recenzje. Wszystko dlatego, że mam całkiem dobrą intuicję, jeśli chodzi o dobór lektury – przypadki, kiedy wybrana książka kompletnie mi się nie podoba, są w zdecydowanej mniejszości. Niestety, jeśli chodzi o „Shy” Natalii Janii, moja intuicja zdecydowanie zawiodła. Być może nie obiecywałam sobie zbyt wiele po opisie, aczkolwiek nie spodziewałam się, że niewiele ponad 160 stron tak bardzo mnie...