Japońska polityka zagraniczna 1895-1945

Seria: Arkana historii
Wydawnictwo: Arcana
historia
Ola

Kariera nowoczesnej Japonii jest fenomenem. Kraj pogrążony w samoizolacji i bezruchu dokonał zaskakującej modernizacji w tempie zdumiewającym już dla współczesnych. Zawarł sojusz z Imperium Brytyjskim, pokonał kolejno Chiny i Rosję, współtworzył wersalsko-waszyngtoński porządek światowy. Pozbawiony aliansu brytyjskiego, z ustrojem niezdolnym do kontrolowania tendencji skrajnych, wkroczył na szlak podbojów prowadzących w końcu do katastrofy. Cesarz i zastraszeni umiarkowani politycy potrafili jednak w ostatniej chwili przerwać beznadziejną walkę, dając krajowi szansę na odrodzenie.

źródło opisu: http://www.arcana.pl/

źródło okładki: http://www.arcana.pl/