Kerygmat. Dotknij, zobacz, to Ja jestem

Wydawnictwo: eSPe
religia
Ursa

Kerygmat to istota chrześcijaństwa, te prawdy, w których nasza wiara ma swoje bezpośrednie źródło. Pierwotnie głoszony był tym, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie. Obecnie kierowany jest również do ochrzczonych, aby ożywić czy odnowić ich wiarę, zaprosić ich do nawiązania prawdziwej relacji z Bogiem. Bez kerygmatu chrześcijaństwo jest bowiem pustą, pozbawioną swej treści skorupą. W tej...

W tej książce ks. Michał, którego posługa od początku jest poświęcona głoszeniu prawd stanowiących treść kerygmatu, zebrał w skondensowanej, poręcznej formie to podstawowe przesłanie, dobrą nowinę chrześcijaństwa o Bogu, który nas kocha tak, że umarł za nasze grzechy, aby nam dać wieczne życie ze sobą.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

leonid | 2019-01-23
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Czasami czytasz i zadajesz sobie pytanie: po co? Przecież ja to wszystko wiem. Ale mimo to czytasz dalej. I tak jest z tym dziełkiem. Otwiera oczy, które patrzyły, ale nie na to, co jest coś warte.
To jest książka, którą przeczytasz w godzinę, a myślisz o niej bardzo długo.

Vemida | 2016-11-13

Doświadczenie Boga żywego.

Jak to jest, że jesteśmy chrześcijanami, uważamy się za ludzi wierzących, chodzimy do kościoła i równocześnie traktujemy Boga jak kogoś martwego, a religia jest dla nas zbiorem suchych regułek i tradycji? Jak to jest, że nawet będąc blisko Boga, nie ma w nas radości, nie ma w nas życia, wypełnia nas za to nieustanny lęk i troska o wszystko?

„(…) XXI wiek nie będzie dla chrześcijan łatwy”. Potrzeba dziś, aby wrócić do głoszenia kerygmatu, do podstawowych prawd ewangelicznych. Miłość Boga do człowieka, rzeczywistość grzechu, odkupienie i wiara, działanie Ducha Świętego oraz Kościół, do którego należą wszyscy ochrzczeni, nie tylko żywi (i nie tylko duchowni!), ale także zmarli – to główne tematy, wokół których skupia się treść książki. Nie zabraknie różnych historii, wesołych i smutnych. Z książki wyłania się niestety również bardzo niepokojący, przygnębiający obraz obecnego stanu wiary, duchowości Polaków.

Czy warto czytać? Warto. A może i obowiązkowo....