Miłosierny. O Bogu który nas ratuje i uzdrawia

Okładka książki Miłosierny. O Bogu który nas ratuje i uzdrawia Michał Olszewski SCJ
Okładka książki Miłosierny. O Bogu który nas ratuje i uzdrawia
2020-01-01
2020-01-01
9788382010503
Religia wiara Bóg

Bóg ma wiele przymiotów i na różne sposoby można o Nim mówić. Ale to co określa Go najlepiej to Miłosierdzie. x. Michał Olszewski całą swoją kapłańską posługę skupił na miłującej miłości Boga. Książka jest tego najlepszym dowodem. Jest najlepszym co napisał, i to nie przez swój język (są jego lepsze książki),ale przez to że napisał co najważniejsze, i w zasadzie mogło bym pozostać jedyne. Książka jest jednym wielkim świadectwem działania Bożego Miłosierdzia. Może są rozliczne cytaty z nauczań papieży, cytaty z dzienniczka św. Siostry Faustyny. Ale tym co przemawia najmocniej to osobiste doświadczenia autora, doświadczenie tego jak Boża Miłość uzdrawia, uwalnia, przemienia. Miłość zmienia myślenie i postępowanie.

"Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia" jest swego rodzaju świadectwem działania Boga w życiu kapłana, który postawił wszystko na miłosierną miłość. I nie zawiódł się. Jak wiele osób, o których pisze.
Wiele miejsca Autor poświęca swoim osobistym przeżyciom, co zaznaczone jest już w pierwszym rozdziale "ta książka jest książką życia".
Istotnym problemem poruszanym w książce jest praktykowanie uczynków miłosierdzia w życiu, na co dzień, wśród bliższych i dalszych nam osób. Opisuje, jak robili to wielcy święci: Jan Paweł II, siostra Faustyna oraz jak czynili to zwykli "bezimienni" ludzie, których spotykał. Sporo miejsca poświęca Autor sakramentowi spowiedzi, przez który realizuje się Boże Miłosierdzie "spowiedź to taki moment, kiedy Bóg po długim okresie ciemności grzechu bierze nas na kolana i obmywa nasze oczy, żebyśmy mogli powiedzieć 'widzę, znowu widzę. Odzyskałem wzrok'".
Ważnym tematem podejmowanym przez Autora jest miłosierdzie wobec samego siebie. Jest to temat dziś często marginalizowany. Ważne jest, aby wybaczyć sobie. Stan nieprzebaczenia sobie, jak pisze kapłan, może stać się przeszkodą w przyjęciu Bożego miłosierdzia.

"Bóg przychodzi do nas w konkrecie codzienności.(..) Miłosierdzie nie jest bowiem jakąś abstrakcją, ale czymś namacalnym i wymiernym". Wystarczy zadać sobie nieco trudu, by rozpoznawać momenty, w których Bóg przychodzi do nas z darem miłosiernej miłości.

Istotnym problemem poruszanym...

Na samym początku możemy przeczytać, słowa autora, który pisze, że mógłby już więcej w życiu nic nie napisać, bo jest to książka życia.
Ja z kolei powiem, że jeżeli macie w planach przeczytać chociaż jedną książkę o Bożym Miłosierdziu; to powinniście przeczytać
właśnie książkę księdza Michała Olszewskiego SCJ.

,,Kiedy przyjmujemy Boże miłosierdzie, to nie zatrzymujemy tej łaski dla siebie. Ona się rozlewa na naszych bliskich, na ludzi, z którymi się na co dzień spotykamy w rodzinie, sąsiedztwie, w pracy… Miłosierdzia Bożego nie sposób zatrzymać tylko dla siebie. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy- przyjmując je- mieli świadomość, że ono ma ogromną siłę rażenia”.

Książka księdza Michała Olszewskiego SCJ traktuje w głównej mierze o Miłosierdziu Bożym. W krótkich rozdziałach możemy znaleźć słowa papieża Franciszka, Świętych i cytaty z Biblii, które mają nam pomóc zrozumieć czym tak naprawdę jest miłosierdzie i jak my powinniśmy zgodnie z nim się zachowywać. Książka zawiera w sobie mnóstwo mądrości i wartościowego przekazu. Ciekawe jest także wprowadzenie przez autora świadectw z własnego życia; co nadaje książce
autentyczności. Poza tym czytelnikowi zostają przybliżone takie aspekty jak: istota spowiedzi, wiary, adoracji Najświętszego Sakramentu.
Podczas lektury czytelnik odczuwa, że książka została napisana z wielką pasją i zaangażowaniem. Polecam tę książkę każdemu, kto ma wątpliwości związane z Miłosierdziem Bożym, ale także wszystkim,
którzy chcą zadbać w codziennym życie o relacje, które wypełnione będą duchowością miłosierdzia.

właśnie książkę księdza Michała Olszewskiego SCJ.

,,Kiedy przyjmujemy Boże miłosierdzie, to nie zatrzymujemy tej...

• Religijne
  • Eikon trio

Michał Olszewski SCJ Miłosierny. O Bogu który nas ratuje i uzdrawia Zobacz więcej