Survival po polsku

Wydawnictwo: F-ma Tomczak
survival, poradnik
hobby

Jeżeli jesteś przekonany, że życie które toczy się wokół ciebie, to nie wszystko na co Cię stać, jeśli odczuwasz gdzieś głęboko w sobie chęć poznania i bycia z naturą, jeśli chcesz poznać samego siebie - zanim podejmiesz decyzję i wybierzesz się w nieznane, koniecznie zapoznaj się z książką Krzysztofa J. Kwiatkowskiego. Pozwoli Ci ona sprawdzić swoją wartość, podając Ci wskazówki jak przetrwać, abyś nie musiał toczyć bojów z techniką, jak obłaskawić Naturę i jak z nia żyć w przyjaźni. Oprócz silnej woli, wiedzieć i rozumieć - to kluczowe hasła przetrwania. Mając te atuty w ręku, wyzwanie jakie przed sobą postawisz, może być największą przygodą Twojego życia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://survival.strefa.pl

Zdenek Łabotkin | 2014-08-30

Jedna z najmądrzejszych książek jakie czytałem.

Błędem jest podchodzenie do niej jak do typowego poradnika survivalowego.

Oczywiście tę rolę spełnia doskonale, ale chodzi mi o to, że ta książka to jeszcze dużo, dużo więcej, a podejście do tematu nie jest czysto teoretycznym wykładem, a podzieleniem się cząstką swojej ogromnej mądrości przez niezwykłego człowieka.

"Minus" tej książki jest taki, że uświadamia jak bardzo mądrych ludzi (chodzi mi o autora) mijamy na co dzień na ulicy i to że pozostają całkowicie w cieniu. Niedocenieni i nierozpoznawalni, kiedy media oświetlają jupiterami kolejnego barana.

Uświadamia też o tym, jak marną wiedzę posiadamy my, o tym wszystkim co nas otacza, w czym żyjemy, co każdego dnia widzimy, dotykamy, słyszymy i o czym myślimy. O naszej ignorancji wobec poznawania naszego otoczenia.
Czy gdy wiosną jedziecie samochodem i widzie czworo młodych bocianów w gnieździe, potraficie z tego wywnioskować że całe lato będzie deszczowe?

Prawdziwych minusów...

Faun | 2015-07-10
Przeczytana: 30 czerwca 2015

To nie jest książka dla każdego, głównie dlatego, że nie jest w pełni pisana jako poradnik. Wydanie 3 (z 2015 roku), bo o nim napiszę zostało rozbudowane o nowe przemyślenia i informacje. Warto ją posiadać w swoich zasobach, tym bardziej że w bieżącym roku, aż dwóch polskich autorów ze stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu wydało publikacje o survivalu.
Dobrze wydrukowana, w przeciwieństwie do wyd.2, które rozpadało się w rękach. Są kolorowe zdjęcia tematyczne, ale podpisy mało konkretne, a szkoda. Książka obszerna ponad 500 stron. Dużo praktycznych wiadomości, ale i opowieści z życia na końcu. Jedno muszę powiedzieć : książka jest mądra, zatem bez względu ile książek o survivalu przeczytałeś, weź i tą do ręki.

Maeve | 2012-09-28

Dużo lepiej się czyta gdy zna się autora, łatwiej zrozumieć filozoficzne kwestie. Bardzo mi się podobała - myślę o survivalu w podobny sposób.

Damian | 2012-12-29
Przeczytana: kwiecień 2010

Bardzo dobra publikacja. Autor znany z charyzmatycznego ducha przywódcy idealnie opisał wiele aspektów, nie tylko z dziedziny survivalu, ale też życia codziennego. Książka warta co najmniej dwa razy tyle, ile podają księgarnie. Polecam rodzinom aktywnym fizycznie.

Revolver | 2013-10-13

Polecili mi znajomi. Najciekawsze było to, że różnili się oni gustami bardzo, a tu byli zgodni. Konkluzja była jedna: jest w tym jakaś pozytywna magia, za którą chce się pójść. Maciek (15 lat) powiedział, że autor na pewno ma nicka Gandalf. "Kolos"(27) powiedział, że ta książka trzymała jego formę w Afganie. Marta (22) orzekła, że zmądrzała.

Powoli kończy sie rok 2015. Już trochę czasu minęło od momentu mojego wpisu. Pojawiło się ZUPEŁNIE NOWE wydanie tej książki, bardzo mocno zmienione, wzbogacone. Dużo lepiej wydane i ma w sobie całe mnóstwo ciekawych myśli A ja tu w ogóle nie widzę przepięknej, magicznej okładki. Czyżby świat zasnął?

Wrona | 2015-05-15
Przeczytana: 2002 rok

Pierwsza poważna książka o survivalu, jaką miałem okazje przeczytać 13 lat temu. Mimo wielu zalet, miała jedną wadę: sposób sklejenia i wydania książki - spowodował że bałem się ją czytać, aby się nie rozleciała. Moje wydanie miało jeszcze foliową okładkę niczym zeszyt z PRL. Słyszałem że autor pracuje nad nowym wydaniem, z chęcią kupię.

sebi667 | 2012-10-11
Przeczytana: 03 września 2013

świetna książka dla interesujących się tematyką survivalu. Zagadnienie traktuje nie tylko czysto technicznie w sensie co i jak ale również od strony niejako samego stylu życia i podejściu do survivalu. Polecam każdemu zainteresowanemu tą tematyką.

| 2011-03-27
Przeczytana: październik 2009

Informacje zawarte w tej lekturze mogą okazać się niezastąpione. Ba! Mogą uratować nam kiedyś życie! Warto przeczytać i wynieść tyle ile się da. Szczególnie polecam osobom lubiącym spędzać czas z dala od cywilizacji.

Damian | 2013-03-14
Przeczytana: 25 września 2010

100% merytoryki. Sam autor prowadzi kursy na instruktora survivalu, więc jest to pozycja obowiązkowa w kanonie lektur kandydatów na zawodowy survival.

Krisek | 2015-07-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2015

Nie będę się rozwodzić - to było niesamowite przeżycie: mam najnowsze wydanie z 2015 roku! Jeśli ktoś ocenia książkę po ilości udzielonych porad technicznych, to zupełnie nie rozumie, co znacza porady duchowe. Dzieli je przepaść - doceniłam to, i mój brat, i chłopak.

Krisek jest moim idolem!