Dziś tak bardziej

Wydawnictwo: Insignis
Annettka93

Cyber Marian Kim jest? Skąd się wziął? Dokąd zmierza? Jak został kultową postacią polskiego internetu? Szalony, napędzany nieokiełznaną wyobraźnią i twórczą pasją Cyber Marian zabierze Was w fascynującą podróż drogami swojego życia: od zamierzchłej ery przedinternetowej po współczesną epokę cyfrową. Są wśród nich odcinki autostrad – świat śmiga wtedy z zawrotną prędkością, ale zdarzają się...

Cyber Marian
Kim jest? Skąd się wziął? Dokąd zmierza?
Jak został kultową postacią polskiego internetu?

Szalony, napędzany nieokiełznaną wyobraźnią i twórczą pasją Cyber Marian zabierze Was w fascynującą podróż drogami swojego życia: od zamierzchłej ery przedinternetowej po współczesną epokę cyfrową. Są wśród nich odcinki autostrad – świat śmiga wtedy z zawrotną prędkością, ale zdarzają się też fragmenty pełne zwężeń, ostrych zakrętów i niebezpiecznych wybojów, kiedy trzeba zwolnić, a nawet zatrzymać się, i zadać sobie trudne życiowe pytania.

Cyber Marian to niesamowicie kreatywna bestia. Nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie zaprosił Was za kulisy swojej twórczości – oglądanej i podziwianej przez miliony. Dowiecie się więc z pierwszej ręki, jak powstawały trailery, teledyski, megamiksy i inne legendarne produkcje, z Cyber Info na czele. Wszystko to przeplatają cyberporady, cyberlisty i cybermemy.

Cyber Marian napisał tę książkę w swoim niepowtarzalnym, nie dającym się podrobić stylu. Choć nie wszystko, o czym tu przeczytacie, jest do śmiechu, podczas lektury będziecie mieli naprawdę niezły ubaw. A wisienką na torcie jest darmowa, współdziałająca z książką apka, dzięki której zobaczycie Cyber Mariana w unikatowych, niepublikowanych nigdzie materiałach (i nie tylko!).

Dziś tak bardziej to książka, która wciąga bez reszty, wywołuje salwy śmiechu i zaskakuje.
Dziś tak bardziej to 100% Cyber Mariana w książce.

Tak że tak. Polecam. Dajcie znać, czy się Wam podobało! – Cyber Marian

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/dzis-tak-bardziej/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/dzis-tak-bardziej/

Arturion | 2016-12-02

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by się stało z książką, gdyby ubrać ją w śmieszne okulary, perukę i wąsik? Nie? To ci odpowiem: odleciałaby na maksa i zaczęła żyć własnym życiem. Zupełnie jak Cyber Marian!
"Dziś tak bardziej" to książka Cyber Mariana, pisana przez Cyber Mariana i ze zdjęciami Cyber Mariana. Mimo, że Marian nie zdejmuje swojej peruki, wąsów ani cyber bryli, to ukazuje o wiele więcej: swoje życie, przemyślenia i trudne chwile. Całą książkę przeplatają cytaty, (między innymi z Kubusia Puchatka) oraz charakterystyczny dla Mariana humor. We wstępie dowiadujemy się, co będzie w książce, oraz czego w niej nie będzie! W sumie "Dziś tak bardziej" to świetna autoreklama. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie sprawdził po lekturze dwóch pierwszych cyber filmików.
Powiedzmy sobie szczerze: oglądam Cyber Mariana już od jakiegoś czasu i mogę znaleźć przynajmniej jeden minus w tej książce. Około jedną trzecią jej objętości mógłbym napisać ja sam, nie będąc Cyber Marianem....

Zakładka | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Tego twórcę znam już od jakiegoś czasu. W zasadzie nie pamiętam co tak naprawdę przykuło mnie do jego kanału. Nie wszystkie produkcje bardzo mi się podobały, ale zawsze doceniałam jego kreatywność i liczne pomysły.

Kiedy dowiedziałam się o książce, początkowo myślałam: o nie! Kolejny YouTuber pisze książkę! Czy to jest jakaś plaga? Ale ze względu na moją sympatię do niego, postanowiłam jednak zapoznać się z niniejszą publikacją. Czy jest to książka taka jak większość? Raczej nie. Przede wszystkim charakteryzuje się ona znacznie większą ilością tekstu. Mimo, iż występuje tu sporo zdjęć, to jest tu także bardzo dużo treści.

Pomówmy zatem o tej treści. O czym właściwie pisze nam Marian? Rozpoczyna oczywiście od swojego dzieciństwa, poprzez okres młodości i długą chorobę, a kończy na opisywaniu swojej kariery w internecie. Jak mu to wyszło? W zasadzie bardzo dobrze. Wszystkie historie napisane były bardzo ciekawie i przede wszystkim zabawnie, o ile wskazywała na to sytuacja. Całość...

Konkwistadorrr | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Książka autorstwa znanego w Polsce tzw. youtubera Cyber Mariana. Dla starszych i nieobeznanych z Internetem wyjaśniam, że tzw. youtuber to człowiek zamieszczający swoje różnorodne materiały na stronie internetowej Youtube.pl. To może być wszystko - przemyślania polityczne, społeczne czy jakiekolwiek inne. To może być sztuka i wszystko co z nią związane. Ogólnie każdy może sobie założyć na tej stronie swoje konto i jeżeli jest twórczy to ma szansę odnieść sukces.
Cyber Marianowi z pewnością się udało zaistnieć w świadomości młodszych Polaków (myślę tu o rocznikach 1990 i wzwyż, choć i takie dziady jak ja - rocznik 1981 - też człowieka jeszcze kojarzą haha).
"Dziś tak bardziej" składa się z trzech części: dzieciństwo i wczesna młodość; choroba; sukces na portalu Youtube.
Czyta się to dobrze, choć więcej tu obrazków aniżeli treści jednak nie w ilości siła i te treści są sensowne, jest wartościowy przekaz dla młodszego pokolenia, które o wiele bardziej się w tym świecie odnajduje....

Wiedźminka | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Tytuł: "Dziś tak bardziej"
Autor: Cyber Marian
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 09-11-2016

Pewnie wielu z Was kojarzy taką postać jak Cyber Marian. Ten znany youtuber (KLIK jego kanał) subskrybuje ponad 627 870 osób, a na instagramie (TUTAJ), ma 138 tysięcy zainteresowanych! Niedawno wydał swoją książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.

W "Dziś tak bardziej" opisuje nie tylko swoje filmiki, ale też życie prywatne. Od 2011 roku prowadzi kanał na Youtubie, na którym można obejrzeć serie filmów jak: Ukryte polskie Mega Mixy, czy Amerykańskie trailery polskich filmów.
Zasłynął także jako autor programów telewizyjnych: np. Muzowkręt (emitowanych w stacji 4fun.tv), oraz Spikani w stacji RBL.TV.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tej książki. Całość jest doskonale wydana, w fajnej okładce, a to co się znajduje w środku będzie po prostu wisienką na torcie dla każdego fana - tejże postaci. Mnóstwo zdjęć, a także rankingów, komiksów, sprawia że...

ZaczytanywKsiążkach | 2016-12-13

Cyber Marian – polski producent filmowy i osobowość internetowa. Twórca i prowadzący kanał wideo w serwisie YouTube od stycznia 2011 roku, pod nazwą Cyber Marian.

Nie jestem jego jakimś wielkim fanem. Obejrzałem raptem kilka filmików, niemniej uważam go za najkreatywniejszego, pomysłowego i zakręconego gościa spośród wszystkich youtuberów. Po tę książkę sięgnąłem z czystej ciekawości. Spodziewałem się, iż dostanę kilka historii z dzieciństwa oraz informacje dotyczące zmiany jego życia wywołane działalnością w serwisie YouTube. Dostałem o wiele więcej.

Utwór podzielony jest chronologicznie. Zaczyna się od wczesnego dzieciństwa, przez podstawówkę, liceum i do dnia dzisiejszego. Mamy okazję poznać lepiej osobę ukrywającą się pod tym pseudonimem, ale nie mówi nam on wszystkiego o sobie. Nie znajdziecie tutaj jego zdjęć bez okularów itp.

Zastanawiałeś się, ile pieniędzy zarabiają youtuberzy? Czy da się z tego wyżyć? Czy wąs Cyber Mariana jest prawdziwy? Skąd biorą się te jego...

lajinete | 2016-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2016

Czytając książkę Cyber Mariana, po wątpliwej przyjemności przeczytania autobiografii innych youtuberów, aż chce się powiedzieć: Marian, robisz to dobrze! Tak, w końcu przeczytałam książkę lubianego przeze mnie youtubera i się nie zawiodłam, a w zasadzie to nawet jestem zaskoczona jak dobrze mu ona wyszła!
Zacznę od tego, że Marian naprawdę miał przeżycia godne opisania w książce i podzielenia się nimi ze swoimi widzami w taki właśnie sposób. Opisuje on swoje życie od dzieciństwa, ale nie skupia się, jak niektórzy koledzy po fachu, na nic nieznaczących epizodach, tylko opowiada najważniejsze, naprawdę ciekawe historie. Opisuje swoją trudną walkę z chorobą, początki swojej kariery na youtube. Mało tego, na tych początkach nie kończy, tylko opisuje swoje produkcje od początku kanału aż do teraz i związane z nimi anegdoty, co bardzo mi się spodobało. Do tego podzielił się z nami swoim doświadczeniem i udzielił wielu rad dla początkujących youtuberów. Najbardziej jednak cieszy mnie to,...

Sylwia Binkowicz | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Jedna ze stron w tej książce składa się z ogromnego zdjęcia z postacią Autora, umiejscowioną obok czytaną lekturą i podpisem 'Nie oceniaj książki po okładce'. Cóż, gdybym jej nie oceniła po okładce... Cyber Marian miałby jednego czytelnika mniej.
Nie mam bladego pojęcia kim jest Cyber Marian, nie widziałam ani jednego dzieła jego 'radosnej twórczości'. W sumie - po lekturze książki - nie żałuję, bo widzę, że nie są to kompletnie moje klimaty. Nie da się jednak zarzucić Autorowi, że nie przemyślał swojego wizerunku i całej koncepcji twórczości, za co duży plus dla tego Pana. Fajnie, że zdaje sobie sprawę z tego, że każdy człowiek ma ciekawą historię - potraktowałam go więc w tym przypadku jako KAŻDEGO, Nikogo Wyjątkowego i przeczytałam o tym, jak wyglądała jego droga do miejsca, w którym się znalazł.
Książka jest niewątpliwie fajną zabawą, chociaż wprawiła mnie w chwilę zadumy - szkoda, że teraz coraz więcej książek będzie wyglądało w ten sposób. Sparowane z aplikacją spowodują, że...

Angelika Musiał | 2016-11-29

Cyber Marian jest nietuzinkową, barwną osobistością. W książce Dziś tak bardziej pokazuje nam swoje życie, swoje dalsze plany, ale także jawi nam się jako człowiek mega pozytywny, z dystansem do własnej osoby, jednocześnie doświadczony przez los. Z książki dowiedziałam się między innymi, jak Cyber Marian walczył z nowotworem, ze swoimi słabościami. Co ważne, autor nie "bierze nas" na litość, nie każe sobie współczuć. Za to Mu dziękuję...

Książkę Dziś tak bardziej mogę polecić każdemu z was. Nie tylko wielkim fanom Cyber Mariana, ale także odbiorcy, który nigdy wcześniej o nim nie słyszał. Jego książka jest naszpikowana świetnym humorem, pisana w sposób żartobliwy, lekki, aczkolwiek nie pozbawiony sensu. Polubiłam tego człowieka, będę mu kibicować i życzyć dalszych sukcesów, bo Cyber Marian po prostu na to zasługuje.

Vemida | 2017-10-04

Witajcie, dziś tak bardziej (opinia nr 100!) o książce Cyber Mariana.

Cyber Marian należy do grona moich ulubionych youtuberów. Bardzo się cieszę, że miałam okazję spotkać się z nim osobiście, zrobić wspólne zdjęcie :) Książka, którą napisał, z pewnością zachwyci jego fanów, ale myślę, że nie trzeba wcale znać Cyber Mariana żeby sięgnąć po tę książkę. Warto ją przeczytać. Jest bardzo ciekawa, motywująca i pełna humoru, choć nie zabrakło również poważnych i smutnych wątków.

Cyber Marian w swojej cyberpowieści opowiada o dzieciństwie i młodości oraz życiu na Youtube, kulisach różnych produkcji. Dzieli się swoimi przemyśleniami i ulubionymi rzeczami. Jeden rozdział poświęca nowotworowi, z którym zmagał się przez 7 lat. Prosto z mostu, bez pięknych słówek i bez owijania w bawełnę Cyber Marian przedstawił jak naprawdę wygląda na co dzień życie i walka z rakiem, przy czym wcale się nie żali ani nie próbuje wzbudzić litości. Mną osobiście wstrząsnęła ta relacja (może też dlatego, że...

Iliana | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Ostatnio nastała moda na wydawanie książek przez słynnych youtube - rów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że te pozycje są naprawdę ciekawe, pisane z pasji i wszelakich doświadczeń, z jakimi przez lata przyszło im się stykać. Często pod wpływem impulsu, często z dojścia do jakiegoś pułapu popularności, z którą wiadomo, różnie bywa. Nie ukrywajmy, że prowadzenie takich kanałów na YouTubie, to rodzaj bloga i jak to z blogami bywa, raz idzie lepiej, raz gorzej. No i ma się świadomość, że jednak wszyscy nas widzą, nie ma tu tej swobody, co w klasycznym blogu, gdzie przeważa szersza anonimowość.

Podobnie jest i w tym przypadku. Oryginalna postać i bohater nietuzinkowy, twórca Ukrytych Polskich Megamiksów, Cyber Info i amerykańskich zwiastunów polskich filmów. Tak, mowa o Cyber Marianie. I przyznam się, że chyba nie ma osoby, która owego gościa w charakterystycznych wąsikach, peruce i grubych szkłach okrągłych okularów by nie znała, a jeśli faktycznie tak jest, to...