1 złoty świat pieniądza

1 złoty świat pieniądza

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/1-zloty-swiat-pieniadza-u-iext26329182.jpg

Małgorzata Balcerzak | 2018-04-19

Bardzo dobra książka dla dzieci o ważnych rzeczach w tym świecie

Przemek | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Całkiem dobra pozycja o ekonomii dla dzieci. Niestety nie ma w niej jakichś anegdotek czy historyjek wprowadzających w zagadnienia, jest po prostu przedstawiona teoria ekonomii. Ale możliwie prostymi słowami i z możliwie zrozumiałymi przykładami. Sądzę, że już dzieci w wieku ok 8 lat powinny dać radę dziennie przerobić po kilka stron tej książeczki i zrozumieć o czym mowa. (Oczywiście nie ma szans, żeby wszystko zapamiętały, ale nie o to chodzi). Może ewentualnie wystąpią trudności w omawianiu wolnego rynku, bo sprawa jest trochę zawiła, ale jak rodzic zaradny, to wytłumaczy. No i jest to tylko jeden z wielu rozdziałów:)