Czarownica

Kajko
2012-01-01
2012-01-01
fantasy romans

Dobry pomysł na wątek główny.
Romans taki średni raczej
Ale miło i szybko się czytało.

Dobry pomysł na wątek główny.
Romans taki średni raczej
Ale miło i szybko się czytało.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką.
Na samym początki miałam pewne obawy, bo zaczęła się dla mnie trochę dziwacznie, ale zachęcona przez koleżanki postanowiłam dać jej szansę i kontynuowałam lekturę. Teraz nie żałuję. Bawiłam się przy niej całkiem dobrze. Fabuła była ciekawa i dosyć szybko się rozkręciła. Ale największym plusem tej książki byli bohaterowie. Rodzina głównego bohatera była tak sympatyczna i zabawna, że nie umiałabym wybrać kogo polubiłam najbardziej. Minusem tej książki były błędy. Było ich całkiem sporo i gdyby nie ciekawa fabuła to pewnie zrezygnowałabym w pewnym momencie z czytania, bo mocno mnie to irytowało.
Aczkolwiek, całokształt mi się podobał i już teraz żałuję, że są tylko trzy tomy, bo bardzo bym chciała, żeby każdy z braci dostał swój tom.
Książka jest luźna, niewymagająca, bardzo fajnie i szybko się czyta.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką.

Spokojna i intersująca pozycja o wilkołakach.
Natomiast bez fajerwerków.

Aż nie wierzę że to piszę ale książka jest za długa(!). Mamy tu wszystko - ciekawie zawiązaną akcje, interesujące tło fabularne i smakowite postacie drugoplanowe. Całkiem sensowne wyjaśniony świat i reguły ( choć mam dziwne wrażenie że są identyczne jak u Dohner), sporo wydarzeń pobocznych i kilku złoili.
Niestety wzajemne podchody trwają zdecydowanie za długo a gdy w końcu bohaterowie się schodzą, brakuje tu iskry i jest to raczej wymuszone.
Poza tym wiem że wilkołaki są męskie ale testosteron aż się wylewa z tych "wspaniałych" chłopców. Chodzące perfekcje o mrocznych spojrzeniach, wielkich sześciopakach z wypchanymi portfelami i uroczymi uśmiechami. Rozumiecie o czym mówię? Aż za idealnie. I to nie z cyklu - piękna okłada i zgniły środek. Tu naprawdę jest tak jakbyś się przeniósł na drugi koniec tęczy.
Pozycja taka sobie, na kolejne części chyba się nie skuszę.

Spokojna i intersująca pozycja o wilkołakach.
Natomiast bez fajerwerków.

Książkę znalazłam przypadkiem szukając nowej lektury na jesienne wieczory. Szczerze? Bardzo mile mnie zaskoczyła. Od pierwszych stron historia Izzy wciąga i to dosłownie. Książka pełna jest interesujących dialogów przy których saczerze się uśmiałam. Ciekawie wykreowany świat i wielobarwne postacie. Według mojej opinii warta przeczytania mimo zdarzających się czasami błędów autorki.

Autorka udostępniła książkę za darmo. Nie sprzedaje jej ani nie korzystała z żadnego wydawnictwa z tego co mi wiadomo, a więc nie było profesjonalnej osoby, która sprawdziłaby błędy itp. Raczej ciężko wyłapać wszystko samemu gdy prawie 550 stron ma książka. Są błędy ale nie uważam żeby to przeszkadzało w czytaniu wiec oceniam tylko treść, a ta mi się podobała.

W książce jest sporo błędów ortograficznych i nie tylko, ale samą historię określam jako neutralne OK. W oczy rzuca się bardzo małe doświadczenie pisarskie autorki, zupełnie jakbym czytała fanfick. Pomysły są dobre i po oszlifowaniu z pewnością książka stałaby się bardziej "sławna".

Na półkach: , , , , , , ,

Isabelle - czarownica, która swoją bezpieczną przystań znalazła wśród sfory wilków i teraz zrobi wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo, a szczególnie jednemu z nich.
Crofta - syna alfy, zdecydowanie nie chce partnerki, wystarczy mu jego szalona i liczna rodzina. Jednak przed miłością nie można uciec i im dużej jej się opiera tym gorzej dla niego.
Bardzo podobało mi się to, że Izzy nie była mimozą, która siedziała w kącie i płakała nad swoim losem, tylko potrafiła zbudować sobie nowe życie i walczyć o nie

Bardzo podobało mi się...

Na półkach: , , , ,

Gdyby nie te błędy językowe, które rażą po oczach, to ocena byłaby wyższa... ( szlaG, nie szlaK, i w celowniku liczby mnogiej słowa "kobieta" czy też "suka" jest "om" a nie "ą" >>tym kobietom/ naszym sukom<<) Biorąc pod uwagę, że to jest książka Polki, to trochę jest to przerażające.

***
Wciągająca historia o relacjach w sforze, skupiająca się głównie właśnie na podchodach pomiędzy bohaterami, z delikatnym wątkiem tajemnicy w tle.
Dla mnie idealnie, ale nie wszyscy to lubią.

Czekam na kolejne części, nie mogę się doczekać tomu o Ryderze :)

***
Wciągająca historia o relacjach w sforze, skupiająca się głównie właśnie na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Próbowałam to przeczytać. Serio, próbowałam, ale musiałam się poddać, ponieważ są jakieś granice nurzania się w turpizmie. W tej książce nie ma nic dobrego i oryginalnego. Księżniczka wszystkich sabatów, córka Thora i Arweny, kucharka niebywała i to w 16 językach. No ludzie, ja Was proszę. Napisana ohydnym językiem, bez znajomości podstawowych zasad poprawnego pisania. Ja wiem, że paranormal romance jest gatunkiem mało wymagającym od autora (i czytelnika), ale to już było przegięcie.

Po prostu super !!! Już dawno nie przeczytałam tak dobrej książki o zmiennych i czarownicach. Napisana w zabawny sposób śmiałam się z tych dialogów : :) bardzo przemyślana historia :) spodobała mi się bardzo cały zarys i bohaterowie, wciągająca i zabawna nie można się oderwać polecam !!!!