Czarownica

Cykl: Sfora (tom 1)
Wydawnictwo: Kajko
fantasy romans
Livia

Isabelle ma dość tego, że nie pozwala się jej kierować życiem tak, jakby tego chciała, a co więcej, traktuje się ją jak krzesło, podtykane do siedzenia temu, który ma największy tyłek. Dlatego, pomimo że jest Księżniczką Wszystkich Sabatów i czarownicą dziesiątego poziomu mocy, kiedy dowiaduje się, że w ramach sojuszu z wilkami, ma być oddana jednej z watah, oczekującej od niej absolutnej uległości i publicznego sparowania, nie zastanawia się ani chwili przed opuszczeniem pałacu i ucieczką w nieznane. Tym sposobem, Izzy ranna i zmęczona, trafia do jakiegoś baru pełnego zmiennych, którego właścicielem jest bardzo duży, bardzo przystojny wilk i który, o zgrozo!, też wyczuwa w niej swoją towarzyszkę. A jak wiadomo, wilki parują się raz na całe życie. I tak zaczynają się kłopoty.

źródło opisu: http://www.beezar.pl/ksiazki/czarownica

źródło okładki: http://www.beezar.pl/ksiazki/czarownica

Wagabunda | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

Izzy ma 25 lat i jest Ksiezniczkom :P z zawodu i urodzenia . I jako taka poswieca sie dla swego Ludu . Do momentu ,gdy ow Lud wymysli sobie ,ze moglaby w imie owego poswiecenia publicznie wypiac sie...I to jest iskierka podpalajaca charakterek Jej Wysokosci . Dalej juz mamy soczysty romansik z klakami i wyciem w tle . I czary . I siedmiu wikolakow :P I seks ...Na stoliku...pod stolikiem...na lozku ...na scianie...na stojaco.. na lezaco ...:PI alkohol, skory ,fury czyli caly pakiet dla rozmarzonych nastolatek . Ale wakacyjnie - czemu nie :)

Są tylko trzy wady tej serii i tej książki.
1. żadne polskie wydawnictwo nie odkryło jej jeszcze albo sie nie poznało, bo jesli Blanka pisze w Polsce książki i to są bestsellery , a ktoś utalentowany wypuszcza swoje prace w internecie za darmo to ja tu nie widze logiki i za grosz sprawiedliwości
2. Są tylko trzy i chyba wiecej nie bedzie patrzac na daty ostatnich wpisów na fajsie i innych stronach autorki , co łamie serce bo coś co jest świetne i nie ma tego na rynku dla ludzi a chłamu w ksiegarniach niestety jest dosc i spzedają sie tylko z powodu marketingu a nie z powodu tresci dramat
3.trafiłam na to dopiero w świąteczny weekend i już skończyłam a wiecej nie bedzie!

Kami | 2019-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 marca 2019

Za „Czarownicę” miałam się wziąć już jakiś czas temu, ale jakoś zawsze było mi nie po drodze. Aż do momentu, kiedy to po przeczytaniu pewnej recenzji zostałam postawiona pod ścianą i już musiałam to zrobić, by dokonać pewnego porównania ;)

Już po pierwszych stronach zaczęłam zadawać sobie pytanie, czemu tyle zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Każda kolejna strona utwierdzała mnie w przekonaniu, że oto trafiłam na mały diament. Trącący fanfikami i nieoszlifowany, ale diament. Tym bardziej ubolewałam nad kilkoma minusami, które nieco psuły odbiór.

Przede wszystkim po oczach razi brak jakiejkolwiek korekty. O redakcji nawet nie wspominam. Błąd za błędem, co skutkuje tym, że coś jest nie tak niemal na każdej stronie. Błędy ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne, literówki – do wyboru, do koloru. Najgorsze, że ulubione stwierdzenie Izzy i wilków przewijające się przez całą książkę jest napisane właśnie z błędem („Niech to szlak”). Zwroty typu „W tej chwili uznała, że o dupę...

Karolina Balejko | 2019-03-16
Przeczytana: 15 marca 2019

UWAGA! JAK ZACZNIESZ CZYTAĆ TO NIE PRZESTANIESZ AŻ NIE PRZEWRÓCISZ OSTATNIEJ STRONY!

Powiem szczerze, że dostałam tę pozycję z polecenia na forum fantastyki i nie mogę się nadziwić, że jest TAK MAŁO ZNANA!

NASZA! POLSKA! AUTORKA miała tak świetny pomysł na fabułę, opisała w sposób rewelacyjny, humorystyczny historię, którą nie chce się kończyć, ale korci Cię by wiedzieć co dalej...

Przeczytałam 545 stron w 3dni i mimo, że zaczęłam inną książkę to nie mogłam jej skończyć, dopóki nie dokończę "Czarownicy"- PRZEPADŁAM!

Historia tyczy się Izzy - tytułowej czarownicy oraz Crofta- wilka, którego nieoczekiwanie poznaje będąc w poważnych kłopotach, a on niczym rycerz w lśniącej zbroi ratuje ją z opresji, tylko czy jego pobudki są czysto bezinteresowne..?
Poznajemy tutaj całą zwariowaną rodzinę Crofta - jego 6braci, młodszą sisotrę oraz rodziców, którzy są dla Isabelle prawdziwym wsparciem i opoką jakiej nigdy nie zaznała od nikogo.
Dialogi rozbawiły mnie do łez, a bohaterowie są tak...

Kate | 2019-01-21

Czytałam to już parę lat temu i wtedy bardziej mi się podobało, aczkolwiek i teraz miałam niezły ubaw. Niestety Croft niesamowicie mnie denerwował. Za to rodzinka niesamowita :)

Polecam

Świetny Polski Paranormal Romance!Bawiłam się super i pokochałam bohaterów.
Może nie jest to literatura najwyższych lotów, ale jestem usatysfakcjonowana.
Idealna na szare i zimne grudniowo- styczniowe dni, książka dostarczy odpowiednią dawkę optymizmu i dużo dużo śmiechu (już dawno się tak przy książce nie śmiałam). Polecam zwłaszcza Paniom 😀, chociaż niejeden Pan mógłby się od bohaterów dużo nauczyć 😉

Lewitująca | 2018-11-05

Przyznaję bez bicia, że tą książkę czytałam x razy, a już na pewno sięgam po nią jak mam słabszy dzień. Jest rewelacyjna. Nie ma w niej nic do czego można się doczepić. Przeciwnicy magii mogą trochę pomarudzić, bo akcja dzieje się w świecie paranormalnym... Wiecie... Czarownice, wiedźmy zmienni, elfy... Nie powinien to być jednak czynnik decydujący o nie sięgnięciu po tą pozycję, bo tam jest tyle cukiereczków. Jest romans. Jest szybka i zwarta akcja. Jest świetne poczucie humoru. Jest pokazana rodzina i przyjaźń. Najważniejsi są jednak bohaterowie. Nie potrafię wymienić tego ulubionego bo wszyscy zdobyli moje serce. Są świetne dialogi pomiędzy nimi. Jest dużo śmiechu sytuacyjnego. Dla mnie ta książka to jest to.

jovvi | 2018-09-02

Jestem zaskoczona jakością tej serii:) Zdecydowanie przyjemna w czytaniu, ciekawa i zabawna opowieść wprowadzająca do obiecującej historii rodziny wilków. Autorka z lekkością i profesjonalizmem wprowadza kolejne interesujące wątki - że aż świerzbi na koniuszkach palców w czasie czytania. Mamy więc sporo wilczych Alf/boskich samców, elfiego doktorka, którego opanowanie musi kiedyś zburzyć jakaś samica oraz prawdopodobnie smoczycę... Aaa, jest też Władca Demonów, który muuusi mieć swoje 5 minut - jest zbyt seksowny, by pałętać się tak sam, samiutki w tym świecie... hmm... i w paru innych światach też:)
Podsumowując, seria bogata i dobrze napisana, warta polecenia. Czekam na pokazanie się kolejnej, 4 części.

Natalia86 | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Uwielbiam cały cykl, właściwie trylogię Sfora.Każdy lubi co innego. Akurat mi bardzo się podoba. Zabawna, ciekawa i wciągająca historia. Niestety nigdzie nie widać kontynuacji cyklu :(. Bardzo bym chciała doczekać się dalszych części. Bohaterowie sympatyczni, intrygujący. Wspaniały humor. Nie wszystkie romanse paranormalne odbieram jako pozytywne i o dziwo tak unikatowy pomysł na akcje, nie jest ściągnięty z innych powieści z tego gatunku. Czytałam tą historię już kilka razy,co raczej się nie zdarza często. Możemy mieć tylko nadzieję, że pewnego( dnia po takim długim czasie) autorka zrobi to dla nas i da nam dalsze części. Nadal mam nadzieję że zostaną upublikowane dalsze historie reszty ciekawych bohaterów. Z tego co wiem autorka była w trakcie pisania 4 tomu. Widziałam nawet dostępne fragmenty, zapowiadające się obiecująco. Nagle przestały być umieszczone informacje co dalej z cyklem. Mimo wszytko będę liczyć, że będę mieć okazję przeczytać historie każdego z rodzeństwa. Polecam...

katala | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wcale nie będzie łatwo napisać do tej książki recenzję. Z prostego powodu, w systemie na ”tak” czy na „nie”, jestem raczej na „tak”, ale lekko mnie to zadziwia, bo jednostkowych powodów na „nie” jest naprawdę bardzo dużo. Trochę to pomieszane wyszło, ale nie zawsze możemy swoje odczucia schować do jednej szufladki. W tym akurat przypadku mam z tym problem.
I od razu na wstępie muszę powiedzieć, że jestem człowiekiem, który wychował się na ff. Może „wychował” to za dużo powiedziane, bo „za moich czasów” pewnie jeszcze tego typu fandomu nie było tak rozwiniętego, ale przyznaję, że przez te kilka lat przeczytałam ich całkiem sporo, sporo i pewnie jeszcze raz sporo. I generalnie nie mam nic przeciwko nim. Znam kilka takich, które moim osobistym zdaniem, są znacznie lepsze niż dostępne na półkach w księgarniach książki ogólnie chwalone i niekiedy wielbione. Tak więc ani pewne minusy ff mi nie przeszkadzają, ani mnie nie rażą tak bardzo.
Czarownica nie jest ff, choć przyznaję, że kiedy...